Bilişim 11 ŞUBAT 2014 / 13:26

Figensoft, yurtdışı operasyonlara ağırlık veriyor

2013 yılının sonunda, Gürcistan’ın en büyük pazar payına sahip mobil telefon operatörü Geocell ile katma değerli servisler sunmak üzere anlaşma imzalayan Figensoft, toplu SMS ürünü olan Posta Güvercini’ni, Gürcistan’da kurduğu şirketi Figensoft Georgia aracılığıyla kurumlara ulaştıracak.

Küresel pazardaki büyümelerini sürdürdüklerini belirten Figensoft Genel Müdürü İsmail Bayraktar, Gürcistan’da yaptıkları yatırımın önemini vurgulayarak şunları söyledi:

“Azerbaycan, Dubai ve KKTC’nin ardından Gürcistan’da da faaliyet göstermeye başladık. Gürcistan, potansiyel açısından bizim için önemli bir pazar. Türkiye’de 25 bin kurum tarafından kullanılan Posta Güvercini’nin 2014 yılında, yatırım yaptığımız dış ülkelerde önemli referanslara sahip olmasını hedefliyoruz.”

Gerek satın almalar, gerekse doğrudan yatırımlar ile küresel pazarda büyüme ivmesi sürdürdüklerine değinen Bayraktar, uzun vadede Avrupa ve Kuzey Amerika pazarına girmek istediklerini belirtti. 2013 yılında yurtdışı operasyonlarından elde edilen cironun, toplam ciro içinde önemli bir paya sahip olduğunu belirten Bayraktar, sözlerini şöyle sürdürdü.

“2013 yılında, küresel pazarda gerçekleştirdiğimiz yatırımlarda, hedeflediğimiz rakamlara ulaştık. 2014 yılında, dış ülkelerdeki operasyonlarımızın kârlılığını artırmayı ve yeni ülkelerdeki yatırımlarımızı sürdürmeyi hedefliyoruz. Yıl sonuna kadar, toplam yurt dışı ciromuzun, iç pazarda gerçekleşen cirodan daha fazla olması beklentisi içerisindeyiz.”

 

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun