Bilişim 01 NİSAN 2016 / 12:08

Facebook video reklamlara geçiş yapıyor

Geçtiğimiz yıl Mayıs ayından hizmet vermeye başlayan Facebook Instant Articles için yeni bir dönem başlıyor.

Şubat ayında birçok yayıncıyla anlaşan ve bu kurumların yayınlarını Facebook kullanıcılarına hızlı bir şekilde ulaştırmalarını sağlayan Facebook, bu süreci bir gelir kapısına dönüştürmek için çalışmalarını hızlandırdı.

Yayıncılara platform üzerinde video reklam yayılma olanağı sunacak olan Facebook, bu sayede yayıncıların daha fazla kullanıcıya ulaşarak para kazanmasının yoluna açarken, bu sayede daha fazla yayıncıyla anlaşarak kendi gelirlerini de aynı oranda artırmayı amaçlıyor. Instant Articles üzerinden yayınlanan yazıların içine yerleştirilecek olan video reklamların hali hazırda platformda yer alan reklamlara göre 20 kat daha etkili olması bekleniyor.

12 Nisan tarihinden itibaren tüm yayıncılara açılacak olan Instant Articles servisi, Facebook için önemli bir adım olacak. Bu sayede kullanıcıların site içerisinde geçirdikleri süreyi artırmayı amaçlayan sosyal medya platformu, video reklam gibi modellerle gelir kalemini de önemli ölçüde zenginleştirmeyi başarabilir.

Konuyla ilgili daha geniş bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun