Bilişim 02 MART 2016 / 16:30

Facebook reklam verenlerle büyümeye devam ediyor

Facebook, platformdaki aktif reklam verenlerin sayısının geçtiğimiz yıla göre yüzde 50’lik artışla 3 milyonu geçtiğini duyurdu.

3 milyon reklam verenin yüzde 70’ini ABD dışındaki ülkelerden reklam verenler oluştururken, şu anda Facebook’un ücretsiz sayfalarını büyümek için kullanan 50 milyonun üzerinde KOBİ bulunduğu açıklandı.

Sosyal medya sitesi, KOBİ’lerin müşterileri ile her zaman, her yerden iletişim kurmalarını sağlayan vizyonuyla, onların yeni mobil ekonomiye geçiş yapmalarını sağlayan bir köprü görevi üstlenmeyi amaçlıyor. Hali hazırda Facebook’ta 1 milyar üzerinde insan en az bir şirketle bağlantı kurmuş durumda.

Facebook, aynı zamanda Your Business Story (İşinizin Hikayesi) ürününü de kullanıma sundu. Yeni bir video aracı olan Your Business Story, iş sahiplerinin şirketlerinin sunduklarını kolaylıkla gösterebilmesini sağlıyor. Bu araç ile işletmeler Sayfalarındaki fotoğrafları yükleyip müzik ekleyerek ne yaptıklarını gösteren videolar yayınlayabiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun