Bilişim 08 ŞUBAT 2011 / 10:37

Facebook nesli e-postaya yüz vermiyor

Facebook geldi, e-postanın pabucu dama atıldı

ComScore’un yaptığı bir araştırmaya göre Twitter ve Facebook gibi mesajlaşma platformlarına alternatif olan mecralar artıkça e-postanın gücü azalıyor.

2010 yılının dijital trendlerine yönelik bir araştırma gerçekleştiren ComScore gençler arasında kullanımı giderek azalan e-postanın artık mesajlaşma aracı olarak kullanılmadığını ortaya koydu.Mark Zuckerberg’ün gençlerin artık mesajlaşmak için SMS gibi daha kolay yöntemleri tercih ettiği fikrini doğrulayan bu sonuçlara göre 12-17 yaş arasındaki gençler arasında e-posta kullanımı geçtiğimiz yıl yüzde 59 oranında azaldı. Yetişkinlerde dahil toplamda e-posta kullanımı ise yüzde 8 azaldı.Twitter, Facebook gibi mesajlaşma platformlarının yanında mobil cihazların kullanımının giderek yaygınlaşması da e-posta kullanımını etkiledi. E -postaya alternatif olan platformlar artıkça e-postanın mesajlaşmak için kullanımı da büyük ölçüde azalmaya devam edecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun