Bilişim 17 MAYIS 2016 / 14:57

Facebook Audience Network'ü geliştirdi

Facebook, Hedef Kitle Ağını daha fazla video destekleyecek şekilde genişlettiğini duyurdu.

Hedef Kitle Ağı, ilk kez masa üstünde de reklam verilmesini sağlayarak reklam verenlerin daha fazla insana ulaşmasını sağlıyor. Günde 100 milyon saat video izlenen Facebook’ta reklam verenler Hedef Kitle Ağı ile yalnız mobil Haber Kaynağı üzerinden ulaştıkları kişi sayısından yüzde 10 daha fazla insana ulaşabiliyor.

Marka farkındalığı ve çağrışımı yaratmak isteyen reklam verenler bu güncelleme ile video reklamlarını hem paylaşımlar üzerinden görüntülenen videolar arasında (öncesinde, ortasında veya sonrasında), hem de makale içinde yayınlayabilecek. İşletmeler artık Facebook ve Instagram’daki videolarını Hedef Kitle Ağı içerisinde insanların zaman geçirdiği diğer uygulama ve web sitelerinde de paylaşabilecek.

Paylaşımlar arasında yer alan video reklamlar izlenen video durduğunda, video başlamadan önce veya video bittikten sonra görüntülenebilecek. Makale içindeki video reklamlar ise paragraf aralarında, piksellerin en az yarısı görüntülendiğinde otomatik olarak oynatılacak. Makale içi video reklamlar şimdilik sadece Instant Articles ile kullanılabilecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun