Bilişim 24 EYLÜL 2014 / 10:39

F-Secure bilgisayar ve mobil cihazlar için koruma sunuyor

F-Secure tüketicilerin talepleri üzerine mobil güvenlik ürün grubunu, çoklu cihaz destekleyen yazılımlarıyla genişletiyor. 2015 yılı ürünlerini çıkaran firma yol haritasını da tüketici isteklerine göre yeniledi. Bu ürünler içerisinde çoklu cihaz desteği sunan Internet Security yazılımı da bulunuyor. Windows, Mac, Android, iOS ve Windows Phone işletim sistemini kullanan tüm bilgisayarlar, tablet ve akıllı telefonlar artık F-Secure SAFE’in koruması altında.Günümüz dünyasında artık tüketiciler çoklu cihazları tercih ediyor. Haliyle zararlı yazılımlar da tüm platformlara saldırmaya başladı. F-Secure’in kullanıcı araştırması siber saldırılar hakkında yapılan tüm haberlere karşın tüketicinin kişisel verilerini her gün kullandıkları farklı cihazlarda korumadıklarını ortaya koydu. Her 10 PC kullanıcısından 6’sı bilgisayar ve notebooklarında güvenlik yazılımları kullanırken Android cihaz sahiplerinin sadece çeyreği kendilerini koruma altına alıyor. Android tabletlere baktığımızdaysa bu sayı % 16’lara kadar düşüyor, iPhone ve iPad’lerdeyse güvenlik yazılımı kullananların sayısı % 6, Windows Phone ve Mac bilgisayar sahiplerindeyse rakam % 3’ü ancak buluyor.

F-Secure Tüketici Güvenliği Genel Müdür Yardımcısı Samu Konttinen konuyla ilgili şu yorumlarda bulundu “ Kullanıcıların tüm bilgisayar ve mobil cihazlarını korumamaları anlaşılır bir durum. Bir ev içerisinde kullanılan cihazların sayısına baktığımızda, her birini korumaya çalışmak oldukça masraflı. Bu masrafa karşın, tüm cihazlar malware ve zararlı yazılımların neden olduğu, hırsızlık, maddi zarar ve en önemlisi çocukları yasadışı içeriklerden uzak tutmak için korumaya ihtiyaç duyuyor. Tüketicilerin bu ihtiyacını gördük ve bu yüzden tek bir çözümle, PC ve Mac’ten mobil cihazlara kadar esnek bir yelpazeyle koruma sunduk.

F-Secure SAFE bireysel ya da kurumsal kullanıcıya yıllık ödeme bazlı hizmet veriyor. Türkiye’de 1, 3 ve 5 cihazı destekleyen modelleri ile satışa sunuldu.

F-Secure 2015 güvenlik yazılımı bu ürünlerle birlikte geliyor:

F-Secure SAFE – tüm cihazlar için internet güvenliği (PC, Mac, Android, iOS, WP8)

F-Secure Internet Security 2015 – Uçtan uca PC güvenliği

F-Secure Anti-Virüs – PC ve Mac’lere saldıran, virüs, spyware, malware’lere karşı koruma.

F-Secure Çevrimiçi Tarama – PC’leri ücretsiz tarar ve temizler

F-Secure Güvenli Arama – Arama motoru sonuçlarınızı tarar güvenli olanlara tıklamanıza izin verir diğerlerini engeller.

F-Secure Uygulama İzinleri– Android cihazlarınızdaki tüm uygulamalar için izinleri kontrol eder, zararları gösterir ve kötücül uygulamaları engeller.

F-Secure Freedome – VPN, çevrimiçi güvenlik ve özel hayatınızın korunması tek bir tuşla sunulur.

F-Secure Tek Şifre – Tek bir ana şifreyle, tüm şifrelerinizi koruyabilir ve onları kullanabilirsiniz.

F-Secure – Switch on freedom

 
ETİKETLER : f-secure
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun