Bilişim 27 ARALIK 2012 / 15:22

Exper’in yüzde 67’si Penta’nın oldu

Exper’in yüzde 67’si Penta’nın oldu

Gözde Girişim Sermayesi, elinde bulundurduğu yüzde 67 hisseyi Penta Teknoloji’ye 89 bin lira ve 83 milyon lira borçları karşılığında Exper’i devretti.Sermaye Piyasası Kurulu’na yapılan açıklamada, Gözde Girişim Sermayesi, Exper Bilgisayar’ın yüzde 67′sini 89 bin lira bedelle Penta Teknoloji’ye sattığı ortaya çıktı. Verilen bilgiye göre, yıl sonunda yapılan stratejik portföy çalışması sonucunda, bilişim alanındaki yatırımların hedeflerine ulaşma sürecinin uzayacağı değerlendirmesinin yapıldığı üzerinde duruldu.

Açıklamada şöyle denildi:
“Portföyü sadeleştirmek ve daha verimli olunacağı öngörülen alanlara yönelmek üzere Gözde Girişim Sermayesi, bağlı ortaklıklarından Exper Bilgisayar Sistemleri’nde sahip olduğu toplam 8 milyon 710 bin lira nominal değerli ve yüzde 67 oranındaki payların tamamının Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret’e 89 bin lira bedel karşılığında satışına karar verildi.

Bu işlem neticesinde Gözde Girişim Sermayesi 88 bin 999 lira kâr elde ederken, kısa vadeli konsolide finansal yükümlülüklerin de 83,3 milyon lira tutarında azalma sergilediği bildirildi.”

Görünen o ki, Yıldız Holding’e bağlı şirketler arasında yapılan bu devirlerin ekonomik anlamda değerinin ötesinde bir değişiklik şirket yapısında görülmeyecek. Zira Exper ile Penta ,Yıldız Holding Bilişim Grubu şirketlerinden ikisi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun