Bilişim 17 ARALIK 2012 / 16:07

eTR Ödülleri 10. kez sahiplerini buldu

eTR Ödülleri 10. kez sahiplerini buldu

TÜSİAD ve TBV tarafından bu yıl 10.’su düzenlenen “eTürkiye (eTR) Ödülleri”nde kazananlar, TBMM'de düzenlenen törenle ödüllerini aldı. TÜSİAD ve TBV tarafından bu yıl 10.’su yapılan eTürkiye (eTR) Ödülleri, 17 Aralık 2012 Pazartesi günü Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Toplam 56 başvuru arasından finale kalmayı başaran 22 projeden ödül kazananlar, 16 kişiden oluşan jürinin elektronik oylaması sonucunda belirlendi.

Kazananlar şöyle:
Kamu Kurumlarına Yönelik Kategoriler:

‘Kamudan Vatandaşa e-Hizmetler’ kategorisinde iki proje ödülü paylaştı: Milli Kütüphane Başkanlığı “Görme Engelli Vatandaşlara Sesli Kitap Hizmeti” projesi ve Söke Ovası Sulama Birliği, “Söke Ovası Akıllı Sulama Projesi (Akıllı Ova)”,

‘Kamudan İş Dünyasına e-Hizmetler’ kategorisinde Adalet Bakanlığı “UYAP Kurum Portal Bilgi Sistemi”,

‘Kamudan Kamuya e-Hizmetler’ kategorisinde İçişleri Bakanlığı “e-İçişleri” projesi ödül aldı.

Yerel Yönetimlere Yönelik Kategoriler:

'Büyük Ölçekli Belediye' kategorisinde Konya Büyükşehir Belediyesi, “Konya Şehir Rehberi Uygulaması”,

'Orta Ölçekli Belediye Kategorisi’nde Bakırköy Belediyesi “Artırılmış Gerçeklik (AG) Destekli Afet Yönetimi ve Mobil Belediyecilik Uygulamaları”.

Ayrıca 10.eTR Ödülleri’ne özel olarak, önceki yıllarda eTR ödülü almış olan projelerin gelişimlerinin takip edilmesi ve projelerin kazanımlarının değerlendirilmesi sonucunda TÜSİAD-TBV eTR Yürütme Kurulu tarafından verilen “En İyi Gelişim Gösteren Proje” ödülüne Orman Genel Müdürlüğü, “Orman Yangın Yönetim Sistemi” projesi ile sahip oldu.

Bu kategorilerin dışında modern devlet anlayışını destekleyen, şeffaflık, sosyal sorumluluk gibi ilkeleri benimsemiş uygulamalar arasından Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na “İtfaiye Araç Eğitim Simulasyonu” projesiyle TÜSİAD-TBV eTR Yürütme Kurulu tarafından Özel Ödül verildi.

Bu yıl 10.'su düzenlenen eTR Ödülleri’ne 56 projenin başvurmasıyla 10 yılda alınan toplam başvuru sayısı 297'ye ulaştı.

eTR Ödülleri, TÜSİAD ve TBV tarafından Türkiye’nin AB’ye uyum sürecinde rekabeti artırıcı, bilgiye dayalı, e-hizmetlere odaklanmış dönüşümünü hızlandırmak amacıyla ilk olarak 2003 yılında düzenlenmişti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun