Bilişim 14 TEMMUZ 2014 / 16:23

Etohum kendine güvenenleri bekliyor!

2008 yılından bu yana Türkiye’de internet ortamının gelişmesine destek veren Etohum, 2014-2015 dönemi içinde internet ve teknoloji girişimcilerinin başvurularını bekliyor. Yıl içinde başlatılan tüm başvurular 2014 Kasım ayına dek devam edebilecek.

Bu süre içinde girişimcilerle birebir görüşmeler, telefon ve video konferans görüşmeleri yapılacak ve katılımcıların Etohum kriterlerine uygunluğu göz önüne alınacak. Eylül ayından itibaren de başta İstanbul olmak üzere Ankara ve İzmir’de girişimcilerin birebir görüşmeler yapabileceği Etohum toplantıları düzenlenecek.

İnternet üzerinden yapılan başvuruları yapılan projelerden 40’ı Ocak 2015’e kadar seçilecek ve Etohum yatırımcıları nezdinde gerçekleştirilecek sunumlardan ardından, girişim sayısı 15'e indirilecek. Final adımında belirlenen Etohum’un 2015 projeleri, Mart ayında Antalya’da yapılacak Startup Turkey etkinliğinde yerli ve yabancı yatırımcılara sunulacak. Aynı zamanda bu son listede olanlara, her girişimde 10.000 ile 20.000 dolar arasında "ilk tohum yatırımı" yapılabilecek.

Kimler Etohum’da yer alabilecek?

İnternet, mobil, oyun ve yazılım alanında kendi işini kurmayı isteyen ya da kendi şirketini kurmuş, fakat sermaye, yönetim, pazarlama ve diğer konularda desteğe ihtiyacı olan tüm girişimciler http://basvuru.etohum.com internet sitesinden başvuruyu gerçekleştirebilecekler. Şahsi başvuruların yanısıra toplu-takım halinde başvurular da kabul görebilecek.

Projeler nasıl değerlendiriliyor?

Etohum,  gerek her yıl seçtiği girişimcilere iş planı, gerek proje yönetimi, gerek de sunum yöntemleri gibi konularda eğitim sağladığı gibi yatırımcılara sosyal bağlantı imkânı sunarak onları her yönden desteklemekte. Seçilen girişimciler, üç ay sürecek olan Etohum Kampı’na katılıyor ve büyük firmaların kullanım imkanını sağlayabildiği CAD sistemi mentorlarla biraraya gelebiliyorlar.

Etohum takvimi

•       Temmuz – Kasım 2014: Web sitesi üzerinden başvuruların alınması; internet üzerinden alınan başvurular sonrasında girişimcilerle birebir görüşmeler, telefon/video görüşmeleri, e-posta ve diğer iletişim yöntemleri ile uygun adayların belirlenmesi

•       Eylül – Kasım 2014: Başta İstanbul olmak üzere Ankara ve İzmir’de Etohum toplantıları ve kamplarının düzenlenmesi

•       Aralık – Şubat 2015: Etohum 40 için düzenlenen Girişimcilik Kampı programı

•       Ocak 2015: Etohum 40 adayının seçilmesi

•       17 Ocak 2015: Etohum 40 girişimlerinin Etohum yatırımcılarına kısa sunum yapması

•       31 Ocak 2015: Etohum 15 girişimlerinin hafta sonu toplantısı ile açıklanması

•       Mart 2015: Etohum Startup Turkey

 
ETİKETLER : etohum
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun