Bilişim 21 ARALIK 2015 / 10:45

Ericsson ve Apple savaş baltalarını gömdü

Ericsson ve Apple arasından patent davası nihayet sona erdi. İki şirket dava sürecinin bitmesinin ardından aralarında anlaşarak patentlerden doğan anlaşmazlığa son verdiklerini açıkladılar.

TechCrunch’ta yer alan habere göre, Ericsson geçtiğimiz Şubat ayında Apple’ı kendisine ait LTE ve GSM özelinde 41 patenti izinsiz kullanmakla suçlamıştı.

Şubat ayından bu yana devam eden dava süreci Ericsson lehine sonuçlanırken, Apple sattığı her iPhone ve iPad için Ericsson’a ödeme yapacak.
Önümüzdeki 7 yılı kapsayan anlaşma ile birlikte Apple, 35 bin patent ile dünyanın en fazla patente sahip olan şirketleri arasında yer alan Ericsson’a ödeme yapmayı kabul ederken, Apple yapacağı satışların yüzde 0.5’ini Ericsson’a vermeyi kabul etti.

Sahip olduğu patentler ve lisanslar üzerinden elde ettiği gelirleri 1,6 milyar dolara yükseltirken, şirket sadece patentler üzerinden elde ettiği geliri son bir yıl içerisinde 400 milyon dolar civarında artırdı. 
ETİKETLER : ericsson apple tazminat
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun