Bilişim 07 HAZİRAN 2011 / 16:06

Ericsson Türkiye teknokent ziyaretlerine başlıyor

Ericsson Türkiye, Haziran ayı boyunca Türkiye’deki teknokentleri ziyaret etmeye hazırlanıyor. Ericsson bu projeyle Türkiye ve Ortadoğu bölgesinde gerçekleştireceği projelerde birlikte çalışabileceği yeni iş ortaklarını belirleyecek.Ericsson, Türkiye genelindeki teknokentlerde bulunan ve Bilgi İletişim Teknolojileri sektörüne yönelik yaratıcı çözümler sunan şirketlerin taşıdığı potansiyeli uluslararası arenaya taşımak ve birlikte yeni iş geliştirme fırsatları yaratabilmek üzere yola çıkıyor.

Ericsson Türkiye ve Kuzey Ortadoğu İş Ortaklığı Bölge Müdürü Nadire Müge Gökcek, Haziran ayı süresince Ankara, Antalya, Erzurum, Eskişehir, İzmir, Kocaeli’de bulunan teknoloji geliştirme bölgelerinde bir dizi tanışma etkinliği düzenleyeceklerini ve buralarda gerçekleştirecekleri görüşmeler sonunda Türkiye ve Ortadoğu’da destekledikleri ve ortak oldukları iş alanlarında birlikte çalışabilecekleri iş ortaklarına yenilerini eklemeyi amaçladıklarını belirtti.

Ericsson bu çerçevede gerçekleştireceği ziyaretlerine 8 Haziran 2011 Çarşamba günü İzmir Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde başlayacak. Türkiye'deki yenilikçi firmalarla tanışmak ve bu firmaların uzmanlıklarının yalnız Türkiye’de değil, bölgesel tüm fırsatlarda da değerlendirilmesi için başlatılan "Teknokent Ziyaretleri" bu nedenle Ericsson için büyük önem taşıyor.

Türk şirketlerine dünyaya açılma fırsatı

Dünya üzerinde 2 milyardan fazla kullanıcıya hizmet veren şebekelerin yönetimini de üstlenen Ericsson, Türkiye’de de 120 yıldır faaliyet gösteriyor. Ericsson Türkiye, müşterilerine sunduğu ”anahtar teslim” projelerle birlikte, çalıştığı yüzlerce iş ortağına pek çok fırsat yaratıyor.

Ericsson İş Ortakları sadece Türkiye'de değil, Ericsson Türkiye’nin içinde yer aldığı Ortadoğu bölgesinde de hizmet verebiliyor.
Teknokent Ziyaret Programı:

8 Haziran 2011 İzmir Teknoloji Geliştirme Bölgesi, İzmir
14 Haziran 2011 Hacettepe Teknokent, Ankara
15 Haziran 2011 Bilkent CyberPark, Ankara
16 Haziran 2011 ODTÜ Teknokent, Ankara
17 Haziran 2011 ATA Teknokent, Erzurum
21 Haziran 2011 Kocaeli Üniversitesi Teknopark, Kocaeli
22 Haziran 2011 Marmara Teknokent, Kocaeli
24 Haziran 2011 Anadolu Teknoloji Araştırma Parkı, Eskişehir
30 Haziran 2011 Antalya Teknokent, Antalya
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun