Bilişim 21 KASIM 2011 / 17:18

Engelsiz Bilişim Paneli 1 Aralık’ta gerçekleşecek

Engelsiz Bilişim Paneli 1 Aralık’ta gerçekleşecek

İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek Engelsiz Yaşam Fuarı'nda engellilerin internet ve bilişim teknolojilerinden nasıl daha verimli faydanalabileceği tartışılacak.Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu, Engelsiz Yaşam Fuarı kapsamında 1 ve 4 Aralık’ta Engelsiz Bilişim Günleri’ni düzenliyor. Etkinliğin ilk gününde Engelsiz Bilişim Paneli gerçekleştirilecek.

Oturum başkanı olarak panele yön verecek olan İnternet Kurulu Başkanı Serhat Özeren’in yanı sıra Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şube Başkanı Levent Karadağ, Tüm İnternet Evleri Derneği Genel Başkanı Yusuf Andiç, Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çağan, MOBİSAD Genel Sekreteri, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Kemaloğlu, Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu Koordinatörü Mustafa Özhan Kalaç ve Türk Telekom Bireysel Pazarlama Direktörü Murat Altan Veziroğlu konuşmacı olarak katılacak.

4 Aralık Pazar günü ise ODTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Erişilebilir Web Çalışma Grubu’ndan Mustafa Dalcı’nın “Web Erişilebilirliği Eğitim Semineri” verilecek.

Etkinlikle ilgili detaylı bilgiye http://www.engelsizbilisim.org/engelsizyasamfuari/index.php adresinden ulaşabilirsiniz.