Bilişim 24 NİSAN 2012 / 14:32

Engelliler için girişimcilik konferansı 9 Mayıs’ta

Engellilerin e-ticarete kazandırılması amacıyla düzenlenen ee-ticaret (engelsiz e-ticaret) kapsamında gerçekleştirilecek konferansta sertifikalı girişimcilik eğitimi verilecek.Kalkınma Bakanlığı ve İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen, Türkiye Beyazay Derneği tarafından yürütülen, engellileri e-ticaret sektörüne kazandırma amacıyla hazırlanan ee-ticaret(engelsiz e-ticaret) projesi kapsamında Melek Yatırımcılar Derneği Başkanı Baybars Altuntaş önderliğinde, 9 Mayıs 2012 Çarşamba günü “Girişime Girişim” başlıklı konferans ve sertifikalı girişimcilik eğitimi düzenleniyor.

9 Mayıs’ ta “İş Planı Nasıl Yapılır?” ve “Yatırımcıya nasıl sunum yapılır?” konularında girişimcilik eğitimini tamamlayanlar, aldıkları eğitim paralelinde iş fikirlerini hazırlayarak 1 Haziran 2012 tarihine kadar Beyazay Derneği Taksim şubesine iletecekler. Ön değerlendirmenin ardından seçilen beş iş fikri 27 Haziran 2012 tarihinde düzenlenecek Türkiye’ nin ilk “engelli start-up forumu” ile melek yatımcıların değerlendirmesine sunulacak.

İTİCÜ Girişimcilik Kulübü öğrencilerinin de katkıda bulunacağı organizasyonda, e-ticaret sektörünün şirketlerinden Neticaret tarafından 1 kişiye e-ticaret paketi hediye edilecek.

Konferans ve sertifikalı eğitim programı İstanbul Ticaret Üniversitesi Kampüsü Prof. Dr. İsmail Özaslan Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek. Kayıt için http://www.ee-ticaret.com/girisime-girisim/basvuru-formu.html adresini kullanabilirsiniz.