Bilişim 24 NİSAN 2012 / 14:32

Engelliler için girişimcilik konferansı 9 Mayıs’ta

Engellilerin e-ticarete kazandırılması amacıyla düzenlenen ee-ticaret (engelsiz e-ticaret) kapsamında gerçekleştirilecek konferansta sertifikalı girişimcilik eğitimi verilecek.Kalkınma Bakanlığı ve İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen, Türkiye Beyazay Derneği tarafından yürütülen, engellileri e-ticaret sektörüne kazandırma amacıyla hazırlanan ee-ticaret(engelsiz e-ticaret) projesi kapsamında Melek Yatırımcılar Derneği Başkanı Baybars Altuntaş önderliğinde, 9 Mayıs 2012 Çarşamba günü “Girişime Girişim” başlıklı konferans ve sertifikalı girişimcilik eğitimi düzenleniyor.

9 Mayıs’ ta “İş Planı Nasıl Yapılır?” ve “Yatırımcıya nasıl sunum yapılır?” konularında girişimcilik eğitimini tamamlayanlar, aldıkları eğitim paralelinde iş fikirlerini hazırlayarak 1 Haziran 2012 tarihine kadar Beyazay Derneği Taksim şubesine iletecekler. Ön değerlendirmenin ardından seçilen beş iş fikri 27 Haziran 2012 tarihinde düzenlenecek Türkiye’ nin ilk “engelli start-up forumu” ile melek yatımcıların değerlendirmesine sunulacak.

İTİCÜ Girişimcilik Kulübü öğrencilerinin de katkıda bulunacağı organizasyonda, e-ticaret sektörünün şirketlerinden Neticaret tarafından 1 kişiye e-ticaret paketi hediye edilecek.

Konferans ve sertifikalı eğitim programı İstanbul Ticaret Üniversitesi Kampüsü Prof. Dr. İsmail Özaslan Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek. Kayıt için http://www.ee-ticaret.com/girisime-girisim/basvuru-formu.html adresini kullanabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun