Bilişim 25 MAYIS 2011 / 09:50

Enerji ve petrol alanında faaliyet gösteren Socar & Turcas Oytek'le çalışıyor

2006 yılının son çeyreğinde Turcas ile stratejik bir ortaklığa imza atan enerji ve petrol devi Socar, Türkiye operasyonunda Oytek ile 2010 yılında bütünleşik iletişim projesini gerçekleştirdi. 

SOCAR & TURCAS Enerji A.Ş, Türkiye BT Yöneticisi Mehmet Zengin, gerçekleştirilen bu yeni projeyle ilgili olarak şu bilgileri verdi: “Türkiye’de yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında BT altyapımızın güvenilir, verimliliğimizi arttıran ve kesintisiz çalışan bir yapıda olmasını istedik. Geçtiğimiz sene bütünleşik iletişim projemiz için birlikte çalıştığımız Oytek'in ihtiyaçlarımızı doğru şekilde algıladığını ve bize uygun çözüm önerdiğini düşünüyorum."

Zengin, şöyle devam etti: "Oytek bize klasik fiber yöntemlerinden farklı olarak, tamamen ortamın ucdan uca 10GbE TCP/IP protokolünün kullanıldığı bir mimari çözümü önerdi. Bu çözümün tercih edilmesinin birincil nedeni, bizim için gerçekleştirilen canlı demoda beklentilerin de üzerinde bir performans değerinin elde edilmesi idi. İkinci neden ise ürünün üzerinde gelen bütün yazılımların diğer çözüm alternatiflerinden farklı olarak ücretsiz sağlanması oldu. Sanallaştırma platformunun kurulumunun ardından, veri depolama tarafındaysa bütün veriler yeni bir depolama cihazına taşındı. Bu işlemler sırasında ortamda kesintiz bir yapı için gerekli test ve ayarlar yapıldı. Böylece gelecekte yapılacak felaket kurtarma projesinde ilave yatırım yapmadan devreye alabilme imkanı sağlamış oldu.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun