Bilişim 30 MART 2012 / 11:45

Endüstriyel tasarımda fark yaratanlar ödüllerine kavuşuyor

Bu yıl yedincisi düzenlenen İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmaları’nda sona yaklaşıldı. Dört farklı kategoride toplam 452 başvurunun yapıldığı yarışmada kazanan projeler 3 Nisan'da ödüllendirilecek. İMMİB 2011 Endüstriyel Tasarım Yarışmaları Ödül Töreni, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın katılımıyla 3 Nisan 2012 Salı günü İMMİB tarafından yeni inşa edilen İMMİB Tasarım ve Teknoloji Anadolu Meslek Lisesi’nde düzenlenecek.

Bu yıl yedincisi düzenlenecek olan törende öğrenci ve profesyonel kategorilerinde yapılan toplam 452 başvuru arasından kazananlar, ödüllerine kavuşacaklar.

Prototipler Türkiye’de ilk kez sergilenecek

2005 yılından bu yana düzenlenen İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmaları kapsamında bu yıl “Metalden Mamul Ürünler”, “Plastikten Mamul Ürünler”, “Elektrikli Küçük Aletler” ve “Konsept 2011: Plastikten Mamul Ürün Setleri” olmak üzere dört farklı kategoride ödüller sahiplerini bulacak.

Yarışma çerçevesinde dünyaca ünlü tasarımcıların ve Türkiye sanayisinden önde gelen endüstricilerin yer alacağı jüri tarafından ödüllendirilecek tasarımların prototipleri de Türkiye’de ilk kez sergilenecek.

Toplam ödül 212 bin TL

Yarışmada ödüller profesyoneller ve öğrenci olmak üzere iki farklı kategoride dağıtılacak. Profesyonel kategorisinde birincilik ödülü 15 bin TL, ikincilik ödülü 10 bin TL, üçüncülük ödülü 7 bin TL ve mansiyon ödülü ise 4 bin TL olarak açıklanırken öğrenci kategorisinde ise birincilik ödülü 7 bin TL, ikincilik ödülü 5 bin TL, üçüncülük ödülü 3 bin TL ve mansiyon ödülü ise 2 bin TL olacak.

Yarışma çerçevesinde ödüllendirilecek 32 kişiye toplam 212 bin TL para ödülü dağıtılacak. Ayrıca yarışmada birinci olanlar masrafları Ekonomi Bakanlığı tarafından karşılanmak üzere yurt dışında iki yıl eğitim hakkı kazanabilecekler.

Yedi yılda 2 binden fazla başvuru

2005 yılından bu yana düzenlenen İMMİB Endüstriye Tasarım Yarışmaları’na bugüne kadar 2 binin üzerinde başvuru gerçekleşti. Bu süreç içinde 256 proje ödüle layık görülürken, 7 öğrenci de yurt dışında eğitim hakkı kazandı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun