Bilişim 25 EYLÜL 2013 / 13:45

emlakjet.com, mobil platformlarda da iddialı

Türkiye’de mobil hizmetlere olan ilgi her geçen gün artıyor. İstatistiklere göre, 67 milyon mobil abonenin yüzde 59’u cep telefonundan internete giriyor. Türkiye'deki mobil trafiğin artış oranı ise yüzde 70’in üzerinde bulunuyor. Mobil hizmetlere olan talebin bu kadar yükseldiği bir ortamda emlakjet.com da servislerini mobil platformlara taşıyor. Kullanıcılar, Emlak Jet’in web üzerinden sunduğu hizmetlere mobil cihazlarından da ulaşabiliyor.


 emlakjet.com, emlakçılara ve emlak arayanlara, çoğunlukla mobil olmalarını gerektiren gayrimenkul arama süreçlerinde hayatlarını kolaylaştıracak ve zaman kazandıracak mobil hizmetler sunuyor. Site, 2005 yılında ilk portala bütünleşik emlakçı web sitesini kullanıcılarının hizmetine sunmasının ardından, şimdi de emlak şirketlerinin kullanımı için sektörün ilk ve tek "mobil site" ürününü aktif hale getirdi. Şu anda emlakçılara kaliteden ödün vermeksizin en çok web sitesini sağlayan portal olan Emlak Jet, mobil sitelerde de verdiği hizmetin kalitesini garanti ediyor.


emlakjet.com’a mobil erişim 2’ye katlandı


Mobil uygulamalarını bir bir hizmete açan emlakjet.com’un mobil ziyaretçilerinin sayısı 2013 yılında 2012'ye göre 2 kat artış gösterdi. Emlak Jet’in emlakçılara sağladığı web sitelerinin mobil trafiği ise 2012’nin ilk 8 ayında, 2013’ün aynı dönemine göre yüzde 141,65 düzeyinde artış gösterdi.


Mobil uygulamaların gördüğü ilgiye değinen Emlak Jet Genel Müdürü M. Okan Arı, “Akıllı telefonlarından mobil uyumlu bir siteye girenler sitede 1,5 kat fazla sayfa ve ilan geziyor, ayrıca 1,5 kat fazla süre geçiriyorlar. Kullanıcılar, akıllı telefona uygun olmayan bir siteye girdiklerinde ise, siteyi hemen terk ediyor. Ayrıca mobil site kullanıcıya bir tıkla telefon açma, mesaj atma kolaylığı sağlıyor. Tatil dönemlerinde veya hafta sonları insanların mobil kullanma oranları daha da yükseliyor. Özellikle Pazar günleri mobil cihaz kullanımı diğer günlerden çok daha fazla gerçekleşiyor. Mobil web sitesi bu nedenlerden dolayı büyük avantajlar sağlıyor. Emlak Jet olarak, önümüzdeki 10 yıl boyunca mobilin en önemli eğilimler arasında yer alacağına inanıyoruz” diye konuştu.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun