Bilişim 14 ARALIK 2015 / 14:39

EMC RackHD'yi tanıttı

Açık kaynak topluluğuna önemli yeni katkılar sağlamaya odaklanan EMC, sunucu ve ağ kaynaklarını hiper ölçekte yönetmek ve düzenlemek konusunda endüstri genelinde karşılaşılan sorunları çözmek üzere tasarlanan platform-agnostik teknoloji yığını RackHD'yi (Rack ‘H’ ‘D’) tanıttı.

RackHD yazılımı, bugünün sunucularının önemli bir kısmı üzerinde bulma, açıklama, sağlama ve programlamanın otomasyonunu sağlayan donanım yönetim ve düzenleme (M&O) olanağı sunuyor.

Modern veri merkezleri, hiper ölçekli kullanım durumlarında her geçen gün artan oranda Ticari Olarak Kullanıma Hazır (COTS) farklı donanımlardan oluşan, birden çok satıcıdan edinilen depolama, ağ oluşturma ve sunucuların bileşimini içeriyor. Düşük seviyeli işletim sistemlerinin kurulması veya farklı cihazlarda bellenim ve BIOS güncellemelerinin gerçekleştirilmesi veri merkezi mühendislerini zorlayan bir iştir ve hiper ölçekte bu işlemlerin gerçekleştirilmesini daha da zor ve daha masraflı hale getirir. RackHD, çeşitli veri merkezi donanımları üzerinde bu temel görevleri otomatik ve basit hale getirmek üzere tasarlandı.

Geliştiriciler RackHD API'ını daha büyük bir düzenleme sistemi içinde bir bileşen olarak veya söz konusu donanımdan bağımsız olarak donanım hizmetlerinin yönetilmesi için bir kullanıcı arayüzü oluşturarak kullanabilir. Çözüm kurumların yüksek miktarda olağan sunucu ve heterojen altyapı kullanan modern uygulamaların dağıtımını hızlandırabilmelerine yardımcı olmak üzere tasarlandı.
 
ETİKETLER : emc rackhd