Bilişim 06 ŞUBAT 2015 / 11:05

EMC altyapı donatımı VSPEX BLUE’yu satışa sunuyor

EMC Corporation yaptığı açıklamada, VMware EVO:RAIL ve EMC yazılımları üzerine inşa edilen; işmeci, veri depolama, ağ ve yönetim özellikleri sunan altyapı donatımı EMC VSPEX BLUE’yu satışa sunduğunu duyurdu.

VSPEX BLUE altyapı donatımı, işletmelerin 15 dakikadan kısa bir sürede yapılandırmayı tamamlanmış sanal sunuculara geçişine imkan tanırken, diğer altyapı donatım çözümlerine oranla, daha kısa sürede operasyona başlamalarına olanak sağlıyor. VSPEX BLUE’nun genişletilebilir ölçeğe sahip altyapısı işletmelere kullanıcıların değişen gereksinimlerini işin hızına uyan hızda karşılama imkanı sunarken, BT ile ilgili ileriye dönük kapsamlı tahmin çalışmaları yapma yükünü sorununu da ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Orta ölçekli işletmeler için uygun olan VSPEX BLUE’un, standart modüler yapı taşlarından oluşuyor ve işletmelere 1’den 4 adete kadar 2U yüksekliğinde ve her biri 4 sunucu iceren (toplam 16 sunucu) donatımlar ile doğrusal ölçeklenirlik sağlayabildiği belirtiliyor. VSPEX BLUE , altyapı sadeleştirilimi, uzak ya da şube ofis otomasyonu ve sanal masaüstü sistemleri için de ideal ortamı sağlayabilmeyi vaat ediyor.

BT yönetiminde kolaylık

Altyapı donatımının, BT’de yapılandırma, yönetim ve bakımı kolaylaştırmayı planladığı dile getiriliyor. EMC, VSPEX BLUE kullanıcıları için diğer çözümlerden farklı olarak bütünleşik bir yönetim deneyimi sunabiliyor. “VSPEX BLUE Manager” , standart EVO:RAIL Kurulum, Yapılandırma ve Yönetim Makinesi’nin özelliklerini artırıyor ve işletmelere VMWare EVO:RAIL’in tasarımını koruyarak , EMC ile uzaktan destek ve Uygulama Mağazası’na erişim olanağı sunuyor.

VSPEX BLUE Manager çözümü

EMC, VSPEX BLUE altyapı donatımı sektörde ilk defa olmak üzere tek noktadan işletmelerin iş ile ilgili sürekli değişen gereksinimlerini karşılamak amacıyla EMC ve EMC’nin iş ortaklarının katma değerli yazılımlarını indirilebilecekleri bir Mağaza (Market) sunuyor.

Kullanıcılar çözüm aracılığıyla EMC’nin bilgi tabanı ile ilgili makaleleri gibi elektronik hizmetlere, çevrimiçi ve gerçek zamanlı EMC Topluluğu kaynaklı içeriklere erişebiliyor EMC’nin diğer uygulamaları hakkında bilgi edinebiliyor. Mağaza aynı zamanda cihazın yazılımının her zaman güncel kalması amacıyla herhangi bir kesinti ya da gecikme süresi olmaksızın otomatik olarak kurulumu yapılabilen yazılım ve yama güncelleştirme uyarısı ile de BT yönetimini kontrol edebiliyor.

EMC ile İnternet üzerinden iletişime geçmek için:

• @EMCCorp,@EMCVSPEX @EMCPartners ‘yı takip edebilirsiniz

• Konuyla ilgili ek haberleri EMC Pulse Blog’dan okuyabilirsiniz

• VSPEX BLUE ile ilgili daha fazla bilgi için http://www.emc.com/vspex sitesini ziyaret edebilirsiniz

• EMC’yi Twitter, Facebook, YouTube ve LinkedIn ‘da takip edebilirsiniz.
ETİKETLER : emc VSPEX BLUE
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun