Bilişim 02 ŞUBAT 2012 / 16:51

EMC 2011 yılında gelir ve kârlılıkta beklentileri aştı

EMC 2011 yılında gelir beklentilerini aştı

Şirket, 2011 yılını 2.5 milyar dolar net gelirle kapatırken, 2012 için çıtasını 2.7 milyar seviyesine yerleştirdi.2011 yılında araştırma ve geliştirmeye sürekli yatırım yapılması şirketin beklentileri aşan rakamlara ulaşmasında pay sahibi oldu. EMC VNX bütünleşik veri depolama çözümleri, EMC Symmetrix VMAX ürün serisi, EMC Isilon ürünleri, Data Domain ve Avamar ürün portföyleri gibi yeni ürün ve çözümlerin pazara sunulması da 2011’de şirketin pazar payının artmasında ve hitap ettiği pazarın genişlemesinde etkendi. Şirket bu gelişmelerin yanı sıra, VCE’de de görüldüğü üzere stratejik iş ortakları ile ilişkilerini de güçlendirerek dünyanın dört bir yanındaki teknoloji, çözüm ve hizmet sağlayıcıları ile de ilişkilerini ilerletti.

Şirket CEO’su Joe Tucci, 2011 yılında şirketin Bulut Bilişim sektörünü tamamen değiştirdiğini ve Büyük Veri’nin de yaşama ve çalışma şeklinin dönüşüme olan etkisinin benzer şekilde büyük olduğu da aşikar. Müşterilerin ve iş ortaklarının bu değişimi takip ettiklerini ve şirketin vizyonunu, stratejisini ve çözümlerden oluşan portföyünü kullandıklarını söyledi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun