Bilişim 27 EYLÜL 2012 / 17:14

EGİAD ve Vodafone İzmir'de iş dünyasını bir araya getirdi

Vodafone Türkiye ana sponsorluğunda bu yıl 5. kez düzenlenen EGİAD Sektör Tanıtım Günleri ve İş Zirvesi 2012, Türkiye ekonomisinin mevcut durumunu, sürdürülebilir kalkınmasına yönelik yol haritalarını ve iş dünyasının beklentilerini masaya yatırmak üzere İzmir ve Türkiye’den iş dünyasının geleceğe yön veren isimlerini bir araya getirdi.İzmir Uluslararası Fuarı’nda gerçekleştirilen Zirve’de, Türkiye’nin 2023 vizyonu, sosyo-ekonomik kalkınma süreci ve global arenada gelişimine yönelik stratejiler, İzmir ve Türkiye iş dünyasına liderlik eden isimler tarafından mercek altına alındı. Zirve’nin yarın gerçekleşecek “Turizm” başlıklı panelinde ise Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay bir konuşma yapacak.

Vodafone Türkiye Kurumsal İş Biriminden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, “Geleceğin İş Dünyası” başlıklı panelde yaptığı konuşmada, mobil teknolojilerin iş dünyasının gelişiminde lokomotif rol oynadığının altını çizerken, Vodafone İş Ortağım çatısı altında, “güvenilir iş ortağı” olma misyonuyla, Türkiye’deki şirketlere güç katmayı, iş dünyasının gelişimine sürdürülebilir ve akıllı iş modelleri ile destek sunmayı hedeflediklerini söyledi.

Aksoy, şöyle konuştu:

“Ülkemizin 2023 vizyonunu ve bu vizyonu başarıyla gerçekleştirmesinin ön koşullarından, 500 milyar dolar ihracat hedefini göz önünde bulundurarak, KOBİ'lerimizin rekabet gücünü artıracak ve teknolojiye erişimlerini güçlendirecek yol haritalarının büyük öneme sahip olduğuna inanıyoruz. Bu kapsamda Nisan ayında KOBİ’ler için rekabetçiliğin yolunu açacak yeni nesil bulut bilişim çözümlerimizi Vodafone İş Ortağım Kırmızı Bulut programı altında birleştirdik. Bu çatı altında, Türkiye ekonomisinin ihracat kapasitesini yükselterek sürdürülebilir zeminde kalkınması adına stratejik konumda bulunan İzmir ilimizdeki şirketler için de önemli fırsatlar sunuyoruz. Vodafone İş Ortağım çatısı altında odaklandığımız bir diğer önemli konu, bireylerin ötesinde makineleri konuşturarak iş dünyasında yeni ufuklar açan M2M teknolojileri. Mevcut durumda filo ve varlık yönetimi, mobil POS ve telemetri gibi dikeyler ile büyüklüğü yaklaşık 2 milyon SIM olduğu tahmin edilen Türkiye M2M pazarının, 5 yıl içerisinde 5 kat büyümesi bekleniyor.”Hedef yaşam kalitesini artırmak

Vodafone Türkiye, teknoloji ve altyapı yatırımlarının yanında; Türkiye Vodafone Vakfı aracılığıyla gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk çalışmalarıyla da İzmirli vatandaşların hayatına dokunmayı ve yaşam kalitelerini yükseltmeyi hedefliyor.

Türkiye’deki kadınlara sosyal ve ekonomik hayatta fırsat eşitliği sağlamak hedefiyle hayata geçirdiği Teknolojide Kadın Hareketi programının ülkemizin dört bir yanına yayılacak kapsamlı eğitim fazını İzmir’de başlatan Türkiye Vodafone Vakfı, böylelikle kentin Türkiye’nin toplumsal dönüşümünü gerçekleştirmesinde oynadığı kritik ve tetikleyici role inancını ortaya koydu.

MEB ve AÇEV işbirliğinde okul öncesi eğitim alanındaki fırsat eşitsizliğini gidermek hedefiyle yürüttüğü Geleceğe İlk Adım Projesi kapsamında sadece Ege bölgesinde (İzmir, Manisa, Afyonkarahisar ve Aydın) 36 anasınıfı açan Türkiye Vodafone Vakfı, 2009 yılından bugüne bölgede 2 bin 254 öğrencinin kaliteli okul öncesi eğitim almasına destek verdi. Türkiye’de bilgisayar okuryazarlığını artırmaya yönelik Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak projesi kapsamında ise, Ege Bölgesi genelinde 147 bin 353 gence ücretsiz bilgisayar eğitimi sağladı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun