Bilişim 04 KASIM 2014 / 15:03

EDGE EVO Solo Türkiye'ye geliyor

ÖLÇSAN, küresel iş ortağı olduğu HID Global’in yeni ağ erişim kontrol çözümü EDGE EVO Solo’yu Türkiye’ye getiriyor.Bilgi güvenliği firması HID Global tarafından geliştirilen yeni EDGE EVO Solo çözümü, gücünü Ethernet üzerinden (Power on Ethernet – PoE) alıyor. Bu sayede bilgiye erişimin kritik önem taşıdığı ve sınırlandırıldığı yüksek güvenlikli site, şirket ya da kamu kurumları, kuracakları kontrol noktalarında erişim kontrolü için harici bir güç kaynağına ihtiyaç duymayacak ve tasarruf sağlayabilecek. Bağımsız çalışan ve IP bazlı bir çözüm olan EDGE EVO® Solo PoE kullanılan bir kapı etrafındaki tüm cihazlara güç verebiliyor. Ayrıca geleneksel yapılı kablo ile kıyaslandığında daha ucuz olan CAT5 kablolarını kullanarak kurumlara tasarruf sağlıyor.

Yazılım gerektirmeyen ağ erişimi kontrol çözümü

Kullanımı kolay bir web-tabanlı kullanıcı arayüzü ile donatılan EDGE EVO Solo, standart web tarayıcısı kullanılarak uzaktan yönetilebiliyor ve harici bir yazılım gerektirmiyor. Çözüm, gerekli olduğu takdirde genel yönetim yazılımları, geçiş kontrol yazılımları ve ÖLÇSAN bünyesinde geliştirilmiş olan Geçiş Kontrol ve PDKS yazılımları ile de uyumlu çalışıyor. Internet Explorer, Google Chrome ve Mozilla Firefox tarayıcılarının en son versiyonlarını destekleyen bu arayüz, denetleyicilere kolay bir kontrol iş akışı sağlıyor. İki okuyucuya kadar destek sunan EDGE EVO® Solo, bir kurumdaki çalışanların belirlenen alanlara giriş ve çıkış saatlerini anlık olarak takip edebiliyor. Küresel düzenleyici sertifikalara sahip olan çözüm Türkçe de dahil olmak üzere 12 dili destekliyor. Çözümün Türkiye’deki dağıtımını HID Global’in küresel iş ortağı ÖLÇSAN üstlenecek.

 
ETİKETLER : EDGE EVO Solo
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun