Bilişim 05 ŞUBAT 2015 / 14:16

EDAK, Nexum işbirliğiyle internet odaklı projelerini hayata geçirdi

Ecza kooperatifi EDAK, daha iyi ve çağdaş hizmet sunabilmek hedefi ve Nexum işbirliği ile internet odağındaki projelerini hayata geçirdi.Nexum, EDAK’ın kurumsal web sitesini ve eczacılara özel olarak hazırlanan portal olan Mavikasa uygulamasını yeniledi. EDAK’a üye eczacılar ve tedarikçiler yenilenen www.edak.org.tr sitesinden ulaşabildikleri Mavikasa uygulaması ile ilaç dışı kategorilerdeki ürünler hakkında doğru ürün bilgilerine daha hızlı ve kolay ulaşabiliyorlar.

Kullanıcı araştırmaları ışığında hazırlanan EDAK Web sitesinin ve Mavikasa kullanıcı alışkanlıkları göz önüne alınarak tasarlandığı ifade ediliyor.

Web sitesi, “duyarlı tasarım” özelliği ile akıllı telefon ve tablet ekranlarında kullanılan cihazın ekran boyutlarına göre otomatik olarak biçimlenebiliyor.

Mavikasa uygulaması, CRM sistemi ile uyumlu çalışan yapısı ile hem hızlı hem de kolay işlem yapabilme özelliklerine sahip olarak niteleniyor. Kullanıcılar kolaylıkla ürün detaylarını inceleyerek seçim yapma ve satın alma yapılabildiğinin belirtildiği ortamda, yenilenen arama motorunun istenilen ürünü bulmak adına daha kolay bir hale geldiği dile getiriliyor.
ETİKETLER : EDAK nexum