Bilişim 10 AĞUSTOS 2016 / 12:16

ebebek, kurumsal bütçelemede Intellium kullanacak

Türkiye’nin ilk online mağazası ebebek’in “Kurumsal Bütçeleme, Planlama ve Finansal Raporlama” projesi, Penta Teknoloji iş ortağı Intellium Bilişim Teknolojileri danışmanlığında hayata geçirildi.

ebebek’in IBM Cognos temelli “Kurumsal Bütçeleme, Planlama ve Finansal Raporlama” projesi, kurum performansının ölçümlenip değerlendirilebilmesi ve aksiyonların alınabilmesi hedefi doğrultusunda Penta Teknoloji iş ortaklarından Intellium Bilişim Teknolojileri danışmanlığında hayata geçirildi.
 
Kurum içi performans yönetimi sistemi sürecinin yönetimini ve bütçeleme ve planlama sistemlerini daha etkin hale getirebilmek için, seçimlerini IBM Cognos’tan yana yaptıklarını belirten ebebek Genel Müdürü Halil Erdoğmuş şu şekilde konuştu: “Projenin hayata geçirilmesi ile zaman tasarrufu ve yetkinlik kazanımı gibi sonuçlar elde etmeyi ve bütçe planlama süreçlerini daha kolay takip edebilir duruma getirme hedefimizi başardığımızı söyleyebilirim. Bu çerçevede örneğin daha önce üç aya yakın süren bütçe planlamasına yönelik çalışmalarımızın bu yıl bir aydan kısa sürede tamamlanacağını öngörüyoruz”.
 
Proje öncesinde ebebek proje yöneticisi, Intellium proje ekibi ve bütçeden sorumlu çalışanlarla düzenli olarak bir araya gelinerek şirket ihtiyaçlarını belirlendiğini söyleyen ebebek Mali ve İdari İşler Direktörü Kazım Mavuş da elde edilen kazanımları “Şirketimizin stratejik hedeflerine uygun bütçeleme, tahmin, analiz ve yönetim raporlamaları imkanı sunan IBM Cognos TM1 uygulamasını hayata geçirmekten memnuniyet duyuyoruz. Bütçe sürecinde, mağaza ve departman bazındaki bütçeleri sorunsuz bir şekilde bir araya getirerek maliyet senaryolarını modelleme ve duyarlılık analizleri gerçekleştirme becerisini de IBM Cognos TM1 ile uyguladığımız modelle sağladık. Esnek bir çalışma imkanı sunan IBM Cognos TM1 uygulamasını kullanarak,  şirketimize farklı yapılar ile değer katacağız.” sözleriyle aktardı.
 
İnternet sitesinde “click to brick” iş modelini uygulayarak 2005’te fiziki mağazacılığa da geçiş yapan ebebek’in Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde 70’i aşkın mağazası bulunuyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun