Bilişim 19 OCAK 2012 / 15:48

eBay 2011'de paraya para dememiş

eBay 2011'de paraya para dememiş

İnternet açık artırma sitesi eBay, çeyrek dönem kârında büyük artışa imza attı. Şirket 2011 yılının son çeyreğinde 1,98 milyar dolar net gelir elde etti. 2010 yılının son çeyreğinde bu rakam 559 milyon dolardı. Bu e-ticaretin şahlandığı anlamına mı geliyor? eBay'ın açıklamasında, gelir büyümesinin temel kaynağının Skype’de kalan hisselerin satışından elde edilen gelir olduğu belirtildi. Microsoft’un geçtiğimiz Mayıs ayında 8,5 milyar dolar ödeyip Skype'ı satın alması, Ekim ayında rekabet birimlerinin de onayından geçmişti.

Şirketin elde ettiği bu sonuçlarda çevrimiçi ödeme birimi PayPal’ın güçlü performansının da payı büyük. Skype satışı gibi ekstra getiriler hariç tutulduğunda, eBay’in söz konusu çeyrek dönemdeki kârı 789 milyon dolar oluyor.

Bu tablo karşısında eBay Başkanı John Donahoe, bugün farklı bir eBay olduklarını belirterek “Sadece bir e-ticaret lideri değiliz. Daha güçlü, daha kapsamlı bir global ticaret şirketiyiz. Geleceğin alışveriş ve ödeme yapılarını şekillendiriyoruz” dedi.
ETİKETLER : ebay ebay türkiye
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun