Bilişim 26 AĞUSTOS 2011 / 12:12

Dünyanın polisi Anonymous'un peşinde

Dünyanın polisi Anonymous'un peşine düştü

Anonymous grubuyla ilgili soruşturmasına devam eden polis, İngiltere Hartlepool’da 22 yaşında bir öğrenciyi gruba üye olduğu gerekçesiyle tutukladı. Metropolitan Polisi e-Suç Birimi tarafından yakalanan Peter David Gibson, bir bilgisayar sistemine girmekle veya bu sistemin çalışmasını engellemeye çalışmakla suçlanıyor. Gibson, 7 Eylül’de hakim karşısına çıkacak.

Uluslararası emniyet görevlileri gibi İngiliz polisi de önde gelen internet sitelerine düzenlenen DDoS saldırıları ile ilgili soruşturmalarla uğraşıyor.

Haklayıcı grubu Anonymous, bugüne kadar eBay, Visa, PayPal ve diğer birçok siteyi online protestoları için hedef aldı. Anonymous’un taktikleri genelde web sitelerine ‘botnet’ olarak bilinen ve uzaktan kontrol edilen bilgisayar ağlarını içeren sistemden çoklu talep göndermeyi ve şirketlerin internet sitelerini erişilemez kılmayı hedefliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun