Bilişim 02 ŞUBAT 2016 / 13:42

Dünyanın en değerli şirketi: Alphabet

Uzunca bir süredir Apple 'ın elinde bulunan "dünyanın en değerli şirketi" ünvanı Google'ın çatı şirketi Alphabet'in eline geçti.

Geçtiğimiz Ağustos ayında tüm organizasyonlarını Alphabet adlı çatı bir şirketin altında birleştiren Google, bu hamlesiyle birlikte uzun süredir Apple'ın elinde bulunan dünyanın en değerli şirketi ünvanını da almayı başardı. 

Bir çatı şirketi olarak ilk defa çeyrek raporu açıklayan Alphabet, açıklanan rapora göre yılın son çeyreğinde 4,9 milyar dolar kar elde ettiğini açıklayan şirket, oluşan olumlu tablo ile birlikte değerini 568 milyar dolara yükseltti. 568 milyar dolarlık değere ulaşan Alphabet, elde edilen bu gelir sonucu, yıllardır bu konuda zirvede yer alan Apple'ı da geride bıraktı.

Google X, Google Ventures, Google Capital ve Google gibi departmanları Alphabet çatısı altında toplayan Google, bu hamleden karlı çıkmış gibi görünüyor. İlerleyen süreçte Alphabet'in bu başarısını tekrarlayıp, tekrarlayamayacağını ise zaman gösterecek. Daha detaylı bilgi için bu adresten yararlanabilirsiniz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun