Bilişim 17 NİSAN 2012 / 10:57

Dumlupınar Üniversitesi laboratuvarlarında 750 adet NComputing L300 kullanılıyor

Dumlupınar Üniversitesi laboratuvarları yenilendi

Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan testlerden geçen NComputing L300 serisi erişim cihazları artık üniversitenin laboratuvarlarında binlerce öğrenciye hizmet veriyor.Ncomputing L300 erişim cihazı tek bir bilgisayar üzerinde eş zamanlı ve bağımsız çalışma imkânı sağlayarak ağ tabanlı erişim sunuyor. NComputing L300 serisinden 750 adet erişim cihazı alan Dumlupınar Üniversitesi de, cihazları 17 adet laboratuara paylaştırarak öğrencilerin hizmetine sundu.

Sadece Office uygulamaları için değil mühendislik alanındaki uygulamalarla da kullanılabilen bir çözüm arayan Dumlupınar Üniversitesi yetkilileri, yapılan incelemelerin sonucunda NComputing L300 serisinden memnun kaldıklarını belirterek projeyi onayladı.

Dojop Teknoloji distribütörlüğünde sunulan NComputer L300 serisinden 750 adet erişim cihazı, 1 sunucu üzerinde 85 öğrenciye kullanım olanağı sunulacak şekilde sınıflarda ve laboratuarlarda kullanılmaya başlandı.

Bu tür cihazlar genel olarak kalabalık olan kurumlarda enerji ve maliyet avantajı getirdiği için tercih ediliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun