Bilişim 03 EKİM 2014 / 09:28

Dow Jones ve Evernote’tan işbirliği

Evernote ve Dow Jones, gerçekleştirdikleri işbirliği sonucunda Evernote uygulamalarındaki yeni içerik özelliğine Dow Jones içeriklerini ekleyeceklerini açıkladı. The Wall Street Journal ve Factiva içerikleri artık Evernote dijital çalışma alanında da yer alacak.Kişisel ve iş alanındaki verimliliği artırmayı hedefleyen Evernote, The Wall Street Journal ve Factiva’dan gelen içerikleri birleştirmek üzere, Dow Jones & Company ile işbirliği anlaşması yaptıklarını açıkladı. Entegrasyon sonucunda üyelerinin çalışmalarına uygun The Wall Street Journal ve Factiva haber ve makalelerini sunmaya başlayacak olan Evernote, bu yeni işbirliği ile iş ortamını daha verimli hale getirmek isteyenlerin önemli ihtiyaçlarını karşılayan bir çalışma alanı kurmaya yönelik geniş kapsamlı hedefinin bir parçası için bir adım daha atmış oluyor.

Şirket bünyesinde yer alan Augmented Intelligence ekibinin geliştirdiği teknolojileri kullanan Evernote, ilgili kişilerin tamamlanmış işleri ve ayrıntılı profilleri ile ay sonunda The Wall Street Journal ve Factiva’da yer alan ilgili yazı ve makaleleri üzerinden aktif bir arama işlemi yapıyor. Evernote üyelerinin çalışmalarının devam ettiği süreç boyunca, çalışma bağlamındaki geniş kapsamlı ve güçlü bir içeriğe ulaşılabilmesini sağlayan Evernote, çalışmayı yürütenlere de bu şekilde destek ve bilgi sunuyor.

Evernote CEO’su Phil Libin, Dow Jones ile gerçekleştirilen işbirliği hakkında yaptığı açıklamada üzerinde çalışılan bir iş için tam zamanında ve en gerekli olduğu anda gelen bir haberin o iş üzerinde inanılmaz bir etkisi olabileceğini belirterek bu işbirliği sayesinde The Wall Street Journal ve Factiva’nın gücünü doğrudan kullanıcının çalışma alanına getirdiklerini söyledi. Libin, Evernote için bir ilk olan bu işbirliğinin, Evernote üyeleri ve yapmakta oldukları işe inanılmaz bir değer katacağını belirtti.

Dow Jones Ürünler Müdürü Edward Roussel, bu işbirliğiyle kullanıcılara üzerinde çalışmakta oldukları işle ilgili yüksek kaliteli haber desteği vererek iş akışlarını başarıyla yürütmenin tanımını yeniden yapma olanağı sağlayacaklarını söyledi. Roussel, karşılıklı her iki şirketin de üyelerine bu desteği sunmaktan ve Dow Jones ürün serisine yeni üyeler katmaktan duydukları memnuniyeti sözlerine ekledi.

Evernote, The Wall Street Journal ve Factiva üyeleri, entegre içerik özelliğini Kasım ayı itibariyle kullanmaya başlayabilecekler. Bu işbirliği, öncelikle İngilizce kullanıcılar için Evernote for Mac ve Evernote for iOS üzerinden Android desteğiyle başlayacak ve ardından diğer dillere uyarlanacak. Yapılan işbirliği ile hak sahibi The Wall Street Journal abonelerine 45 dolar değerindeki bir yıllık Evernote Premium aboneliği ücretsiz olarak sunulacak. Factiva üyeleri ise, 600 dolar değerindeki beş terminal için bir yıllık Evernote Business aboneliği elde edecekler. Context özelliklerinin tamamı, ilgili The Wall Street Journal içeriği, bütün Evernote Premium üyelerinin kullanımına açık olacak. Evernote Business kullanan ekipler için Context bölümü Factiva’dan gelen içerikleri de kapsayacak şekilde genişletilecek.

 
ETİKETLER : Dow Jones Evernote
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun