Bilişim 28 KASIM 2012 / 15:51

Dokunmatik VAIO modellerini tanıtan Sony, gözlüksüz 3 boyutu da masanın üzerine koydu

Sony, dokunmatik kullanımı destekleyen yeni nesil VAIO kişisel bilgisayar yelpazesiyle “Daha dokunulacak çok şey var” dedi, gözlüksüz 3 boyutu yeni modeline ekledi. Sony, ilk kez IFA 2012’de gün yüzüne çıkardığı yeni Sony VAIO Touch ailesini, Sony Eurasia Pazarlama Direktörü Richard de Barbanson’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın toplantısında tanıttı. Windows 8’deki dokunmatik ekran desteğini vitrine çıkaran Sony VAIO Touch, kişisel bilgisayar yelpazesinde dört ayrı sınıfta farklı ihtiyaçlara hitap eden ürünlerle dikkat çekiyor.

Basın toplantısında yaptığı açılış konuşmasıyla 1996 yılında doğan VAIO markasının aradan geçen 15 yıllık süre içerisinde devrimsel ürünlerle bilgisayar pazarına öncülük ettiğini vurgulayan Sony Eurasia Pazarlama Direktörü Richard de Barbanson, şunları söyledi:
“1996 yılında ilk yola çıktığında sadece iki modelle bilgisayar pazarına giren VAIO markası 2012 itibariyle farklı seviyelerdeki her bilgisayar kullanıcısına hitap edebilen 30 farklı modeliyle insanların hayatına tasarım, eğlence, performans ve mobilite getiriyor.

Windows 8 işletim sisteminin dokunmatik fonksiyonları, en son yenilikçi donanım tasarımları, ağ hizmetleri ve cihazlarımız arası bağlanabilirliğin yardımıyla VAIO üzerinde ideal bir kullanıcı deneyimi sunuyoruz. Yeni VAIO Touch Ailesi’nde, aile bilgisayarlarından mobil üretkenliğe uzanan yelpazede herkes beklediği dokunmatik PC’sini bulacak.”

Windows 8 ile Sony tüketicisine dokunacak

Sony Eurasia VAIO ve Mobil Sistemler Grup Ürün Müdürü Erdem Altay, “Yeni VAIO Touch ailesindeki ürünlerimizi bilgisayar kullanıcılarının beklentilerine göre dört ana grupta topluyoruz. Kişisel bilgisayar üretkenliği ve tabletin konforunu bir arada arayanlara hibrit Ultrabook modeli VAIO Duo 11’i, evlere, çoklu kullanım avantajıyla yepyeni bir aile bilgisayarı konsepti yaratan VAIO Tap 20’yi, yüksek performans arayanlar için BRAVIA TV ile VAIO teknolojilerini tek bir cihazda toplayan VAIO L Serisi 24 modelini, mobil hayattan vazgeçemeyenlere de VAIO T13 ve E14P modellerimizi sunuyoruz” dedi.

Bu arada VAIO L Serisi 24, aynı zamanda başlıkta da belirttiğimiz gözlüksüz 3 boyutlu görüntüleme özelliğine sahip

Gelelim modellerin detaylarına.

Hibrit VAIO Duo 11: Bilgisayar ve tablet bir arada

Sony’nin slider hibrit Ultrabook modeli VAIO Duo 11, kişisel bilgisayar üretkenliğini tabletin rahatlığı ile bir araya getiriyor. Güçlü VAIO Duo 11 kişisel bilgisayar, premium Surf Slider tasarımıyla klavye ve  tablet modları arasında yumuşak geçiş sağlıyor.Yaklaşık 1,3 kilo ağırlık ve 17,85 milimetre kalınlığıyla son derece ince ve hafif olan VAIO Duo 11 modeli, 11,6 inç geniş görüş açılı Full HD dokunmatik ekrana sahip. Ayrıca VAIO Duo 11'in basınca duyarlı dijital kalemiyle aygıtı fonksiyonel bir not defterine dönüştürebiliyorsunuz.

Bu model doğrudan Japonya'da üretiliyor.

Aile boyu dokunma deneyimi: VAIO Tap 20

Sony’nin tüm aileye yönelik tasarladığı eğlence odaklı,çoklu dokunmatik panelli yeni kişisel bilgisayar modeli VAIO Tap 20, Windows 8’in sezgisel kolaylığından yararlanıyor. VAIO Tap 20’yi sehpanızın üzerine yatırılarak büyük çoklu dokunmatik ekranı üzerinde herkesin katılabileceği oyunlar oynanabiliyor, dahili standını açıp arkaya yaslayarak elde edeceğiniz rahat açıdan fotoğraf ve film düzenleyebiliyorsunuz.VAIO Tap 20 ayrıca dik hale getirilerek tam donanımlı bir masaüstü kişisel bilgisayara kavuşulabiliyor. Beraberinde verilen kablosuz klavye ve fareyle belgeler üzerinde çalışmak, internette dolaşmak veya e-postalarınızı kontrol etmek de mümkün.

Yüksek performans arayanlara: VAIO L Serisi 24

Türkiye'ye giren ilk Sony All in One ürünü olan VAIO L Serisi 24, yüksek performanslı bileşenleri ve belirli modellerinde gözlüksüz 3 boyut sunan ekranıyla farkını ortaya koyan bir ürün. VAIO L sahipleri, BRAVIA televizyonlarda bulunan X-Reality görüntü işleme teknolojisi sayesinde 24 inç büyüklüğündeki ekranında net görüntülere imza atıyor.Ürün PlayMemories Home ve 3D Family Paint gibi 3 boyuta hazır uygulamalara sahip olmanın yanı sıra tek bir tuşa dokunarak 2 boyutlu içeriği anında 3 boyutlu içeriğe dönüştürebiliyor.

Taşınabilir ikili: VAIO T13 ve E14P

Sony’nin ilk dokunmatik Ultrabook’u VAIO T13, alüminyum ve magnezyum karışımından üretilen gövdesi ile son derece sağlam olmasının yanı sıra ince, hafif, şık ve taşınabilir oluşuyla da dikkat çekiyor. Ürünler Rapid Wake + Eco özellikleri sayesinde saniyeler içinde kullanıma hazır hale geliyor. Ürün 9 saate kadar pil ömrüne sahip.

VAIO E Serisi 14P dizüstü bilgisayar ise kişisel tasarıma odaklanıyor ve kullanıcı istediği şekilde özelleştirilebiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun