Bilişim 16 ARALIK 2015 / 09:00

Dijital uygulamalar iş süreçlerinin her aşamasında yer alıyor

Denetim, vergi ve danışmanlık hizmetleri şirketi PwC'nin yıllık olarak düzenlediği Çözüm Ortaklığı Platformu 14. yılında “Dijital Dönüşümü Anlamak” temasıyla gerçekleşti.

Etkinliğin açılış konuşmasını PwC Türkiye Başkanı Haluk Yalçın gerçekleştirdi.  “Dijital dönüşümü anlamak” başlıklı konuşmasında teknolojinin getirdiği hızlı yeniliklerin şirketlerin iş yapış biçimlerinde yarattığı değişime değinen Haluk Yalçın’dan sonra Google for Work Türkiye Ülke Müdürü Önder Güler, Google ve PwC’nin şirketlere sunduğu dijital dönüşüm hizmetlerini anlattı.
 
Platform’un “Dijital Dönüşüm iş dünyası için neler getiriyor?” başlıklı ana paneli M-GEN Gelecek Planlama Merkezi Kurucusu Fütürist Ufuk Tarhan moderatörlüğüyle gerçekleşti. Her biri ayrı sektörden gelen panel katılımcıları Sahibinden.com Genel Müdür Yardımcısı Akif Arsoy, Shell & Turcas Akdeniz Bölgesi ve Türkiye Finans Direktörü Nihal Kanay ve PwC Türkiye Müşteri Stratejileri ve Dijital Dönüşüm Hizmetleri Lideri Mustafa Vardar, dijital dönüşümü kendi şirketleri ve sektörleri özelinde yorumladı.
 
“Bugünden Yarına Yolculuk: Teknolojik gelişmeler vergi dünyamızı nasıl etkileyecek?” başlıklı öğleden sonra oturumlarında ise New Media Company CEO’su Nuri Çolakoğlu, yeni iş dünyasında CEO’ların CFO’lardan neler beklediğini anlattı. Türkiye’de teknolojik gelişmelerle birlikte değişen vergi uygulamalarını ele alan PwC Türkiye Vergi ve Mali Hukuk Hizmetleri Lideri Zeki Gündüz ise şirketlerin e-vergi uygulamalarına geçiş sürecinde yaşadığı zorlukları ve sektörün 2016 beklentilerini anlattı.
 
Mali gündeme ilişkin detaylı değerlendirmelere ev sahipliği yapan yan oturumlarda ise yatırım teşvik uygulamalarında güncel durum, e-ticaret vergi uygulamaları, özel sektöre yönelik ulusal ve uluslararası hibe destek programları gibi teknik konular ele alındı. PwC Türkiye vergi hizmetleri biriminden uzman yöneticilerin liderliğinde düzenlenen oturumlarda ayrıca büyük verinin iş yapış şekillerine etkisi, siber tehditler ve sanayinin dijitalleşmesi gibi konular masaya yatırıldı. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun