Bilişim 11 AĞUSTOS 2011 / 14:31

"Digital Communications Kazakhstan-2011" Fuarına geri sayım başladı

Kazakistan bilişim fuarı Eylül'de düzenlenecek

Kazakistan'ın başkenti Astana'da Kazakistan Cumhuriyeti İletişim ve Bilgi Bakanlığı'nın desteğiyle düzenlenecek  "Digital Communications Kazakhstan-2011" teknoloji ve telekomünikasyon fuarına geri sayım başladı. Teknoloji ve telekomünikasyon sektörlerine yönelik olarak  uluslararası seviyede düzenlenecek olan organizasyon, bu yıl Kazakistan'ın başkenti Astana'da 14-16 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Etkinliğin Bağımsızlık Sarayı'nda düzenlenecek konferans bölümünde Kazakistan, Avrupa, ADB, Rusya, Çin ve Türkiye'den gelen 65 konuşmacı ve 400 delege bilgi teknolojileri ve telekomünikasyon sektöründeki  problemleri ve çözüm önerilerini masaya yatıracak.

HP, IBM, IAB, Kazaktelekom, Zerde, KBTU, Kazkomertsbank, HTC, Sony, Huawei, Beeline, TIMWE, 1C, Tern, Google, Mail.ru, SAP, OpenText, Ericsson, Kiwi, Namba gibi şirketlerin başkanları ve temsilcilerinin katılacağı 3 günlük konferansla  beraber büyük ölçekli bir fuar da düzenlenmiş olacak. Fuarda dünya lideri olan şirketler bilgi teknolojileri, telekomünikasyon, mobil teknolojileri ve e-hükümet alanındaki en son inovasyon ürünlerini ve hizmetlerini sunacaklar.

Kazakistan Cumhuriyeti İletişim ve Bilgi Bakanın Yardımcısı Sarsenov Saken, Digital Communications Kazakhstan-2011 fuarının katılımcılar ve modern teknolojileri kullanan kazakistanlılar için bilgi teknolojileri alanındaki son eğilimleri takip etmek konusunda iyi bir fırsat olacağını dile getiriyor. Katılımcılar, fuar süresince en son teknolojileri çözümlerini inceleyebilecek ve deneyebilecekler. Bunlar arasında ziyaretçilerin el hareketiyle yönlendirilebilen teknolojiler, 3 boyutlu cihazlar, yeni nesil akıllı telefonlar, mobil sağlık teknolojileri ve 4G ekipmanları Kazakistan'da ilk kez meraklılara sunulacak.

Kazakistan önümüzdeki 5 yıl içinde konuşulan ülke olmak istiyor

Konferansın Başkanı Karl Johannesson'a göre, bu organizasyon sayesinde uluslararası şirketler Kazakistan piyasası oyuncularıyla birlikte projeler geliştirecek ve Kazakistan'ın bilgi teknolojileri ve telekomünikasyon piyasası için yatırım fırsatlarını değerlendirecek. Johannesson'un düşüncesi, önümüzdeki 3-4 yıl içinde tüm dünyanın Kazakistanın'ın telekomünikasyon,e-ticaret ve internet alanında attığı hızlı adımlar konusunda konuşmaya başlayacağı yönünde.

Digital Communications Kazakhstan-2011 Konferans ve Fuarının organizatörlüğünü Kazakistan Cumhuriyeti İletişim ve Bilgi Bakanlığı ve J’son & Partners şirketi üstleniyor. Organizasyonun platin sponsorları ise Kazaktelekom ve Huawei.

Organizasyonda devlet ve özel şirket işbirliği

Kazakistan Cumhuriyeti İletişim ve Bilgi Bakanlığı, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev'in 12 Mart 2010 yıllık kararnamesiyle kuruldu ve iletişim, bilgi, enformasyon, arşiv ve dokümantasyon alanlarındaki resmi düzenlemelerini gerçekleştiriyor. Bakanlığın şimdiye kadar yaptığı çalışmalar arasında mobil operatörlerinin fiyatlarının indirilmesi, dijital uydu hizmetlerinin ve Balapan TV kanalının başlatılması,  devlete bağlı medya kuruluşlarının  medyasının kalitesinin artırılması, hizmet merkezlerinin modernizasyonu ve devlet hizmetlerinin geliştirilmesi yer aldı.

Bir diğer organizatör olan J’son & Partners, Avrupa, Asya, ABD ve Rusya'da bilgi teknolojileri ve telekomünikasyon alanında 25 yıldır strateji, iş planlama, yatırım ve yönetim danışmanlığı sağlıyor.  J&P, 2005 yılından bugüne kadar Kazakistan Hükümeti, telekomünikasyon operatörleri ve yatırımcılar için de önemli projeler geliştirdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun