Bilişim 04 ARALIK 2014 / 17:05

DevFest İstanbul Cumartesi günü başlıyor

Google geliştiriciler dünyasının geleneksel etkinliği haline gelen ve GDG üyeleri tarafından gönüllü olarak organize edilen GDG DevFest’in İstanbul ayağı, Google ve Turkcell ana sponsorluğunda 6 Aralık 2014 Cumartesi günü İstanbul’da Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek. Google Geliştirici Grupları tarafından dünya çapında 300’den fazla noktada gerçekleştirilen DevFest’in İstanbul durağında, mobil teknolojiler, web teknolojileri, “back­end” ve “front­end” teknolojileri, kullanıcı ara yüzü (UI) tasarımı, kullanıcı deneyimi (UX), oyun teknolojileri konusunda uzmanlaşmış pek çok isim ağırlanacak.


GDG DevFest’in ana sponsorları arasında yer alan Turkcell adına konuşmacı olarak etkinlikte boy gösterecek Turkcell Mobil Uygulamalar ve Uygulama Mağazaları Yöneticisi Önder Filiz, mobil teknolojilerin hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldiğini dile getirdi. Nesnelerin interneti ve giyilebilir teknolojilerin mobil teknolojilerin tamamlayıcı unsuru olacağını belirten Filiz, tüm BT sektörü temsilcilerini GDG DevFest'e davet etti.

Etkinlikte konuşmacı olarak yer alan Sony Teknik Mimarı Lemi Orhan Ergin, yazılım alanında kendini geliştirmek ve kariyerini bu yönde kurgulamak isteyenlerin, bilgilerini artırmanın bir iş ya da görev değil bir yaşam felsefesi olarak benimsemeleri gerektirdiğini aktardı. Yazılım geliştireceklerin öğrenme konusunda istikrarlı olmaları gerektiğini tavsiye eden Ergin, etkinliği sabırsızlıkla beklediğini vurguladı.

Sahibinden.com’da Web Uygulama Geliştirici olarak görev yapan Murat Çorlu ise herkesi etkinliğe davet ederken, gerçekleştireceği sunum ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Front-end geliştiricilerinin büyük çoğunluğunun mevcut alışkanlıklarıyla Angular dünyasına geçtiğinde bazı konularda sıkıntı yaşadığını ve konsept olarak nasıl ilerlemek gerektiği konusunda kafasının karıştığını görüyorum. Bu konuda kendi tecrübelerime dayanarak bir işin Angular dünyasında en iyi ne şekilde yapılması gerektiği konusunda yardımcı olmaya çalışacağım.”

Katılımın ücretsiz olduğu GDG DevFest 2014 İstanbul hakkında ayrıntılı bilgiye http://devfesttr.com/adresinden ulaşabilirsiniz.
ETİKETLER : devfest devfest istanbul
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun