Bilişim 12 ARALIK 2012 / 11:42

Depolama sistemleri ustası Buffalo Technology artık Türkiye'de

Buffalo Technology artık Türkiye'de, Türkçe

Başta taşınabilir diskler, NAS depolama sistemleri ve kablosuz ürünler olmak üzere tüketiciye ve B2B sektörüne yönelik ürünleriyle dikkat çeken Japon Buffalo Technology ürünleri Türkiye'de satışa sunuldu. Ürünlerin Türkiye'deki dağıtımını Multimedya yapacak. Ev ve küçük işletmelere yönelik depolama, multimedya ve kablosuz ağ ürünleri konusunda dünyanın önde gelen şirketlerinden Buffalo Technology, 11 Aralık'ta düzenlediği basın toplantısıyla ürünlerinin Türkiye'de satışına başladığını duyurdu.

Basın toplantısında söz alan Buffalo Technology Türkiye Genel Müdürü Murat Şahin, 1978 yılında kurulan Buffalo Technology'nin 1,6 milyar dolar yıllık ciro, 900'e yakın çalışan ve piyasadaki 1.000'e  yakın yazılım ve donanım ürünüyle büyük ve köklü bir şirket olduğunu ifade etti. Buffalo'nun portföyünde yer alan ürünlerden başlangıçta 100 civarını Türkiye'ye getirdiklerini söyleyen Şahin, ürünlerin yazılımdan donanıma yüzde 100 Türkçe desteğine sahip olduğunun altını çizdi.

NAS pazarı her yıl yüzde 40 büyüyor

Şirketin özellikle NAS (Network Attached Storage - Ağa Bağlı Depolama Sistemleri) konusunda dünya genelinde yüzde 30 pazar payı ortalamasıyla lider pozisyonda olduğunu söyleyen Şahin, "Ürünlerinde daima farklılığını ortaya koyan ve inovasyonu öne çıkaran bir şirket olan Buffalo'nun Türkiye'deki tüketicilerin de beğenisini kazanacağına inanıyoruz" dedi.

Şahin'in paylaştığı verilere göre göre tüketici odaklı NAS pazarı 2014 yılına kadar ortalama yüzde 40'lık büyümesini sürdürecek. Şirket bu ürünlerden Türkiye'de yıllık 7 milyon dolar gelir hedefliyor. Toplam pazarın ise 19 milyon dolar civarında olduğunu tahmin ediliyor.

Şirket, ilk aşamada tüketici odaklı ürünleriyle piyasada olacak. Murat Şahin, tüketici üzerindeki marka algısını yerleştirdikten sonra yavaş yavaş B2B odaklı ürünlerin de pazara girmeye başlayacağını söyledi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun