Bilişim 02 MAYIS 2016 / 15:41

Dell PC pazarını ayağa kaldırmak istiyor

Dell, uzun zamandır gerileme dönemine olan PC pazarı için harekete geçmek istiyor.

Mobil cihazlar ve özellikle akıllı telefonlar, küresel çapta PC satışlarının önemli ölçüde düşmesine sebep olmuştu. Şirketler hali hazırda PC pazarından gelir ve kar elde ediyor olsalar bile, günümüzde rakamları eskiyle kıyas yapmak pek de mümkün değil.

PC pazarının önemli oyuncuları arasında yer alan Dell, bu tabloyu değiştirmeye oldukça kararlı görünüyor. PC pazarındaki son durumu değerlendiren Dell Avrupa Şef Mühendisi Fergus Murphy, ilerleyen süreçte PC pazarında önemli dönüşümlerin olacağını dile getirdi. 

Bu noktada önemli çalışmalar yaptıklarını söyleyen Murphy, pazardaki rakiplerinin aksine iş gücünde kesintiye gitmediklerini belirtirtti. Bunun yanı sıra hem kurumsal hem de son kullanıcı tarafındaki kullanıcıları yeniden PC pazarına çekmek için çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade eden Murphy, her ne kadar oldukça zor olsa da, bu konuda ilerleyen süreçte önemli gelişmeler olacağının altını çizdi.

Konuyla ilgili detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun