Bilişim 28 MART 2016 / 16:16

Dell BT danışmanlık birimini elden çıkartmaya hazırlanıyor

Dell, BT danışmanlık birimini 3 milyar dolara NTT Data'ya satmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz yıl EMC'yi 60 milyar dolara yakın bir ücret karşılığı satın alan Dell, ödemelerde elini rahatlama adın BT danışmanlık departmanını elden çıkartıyor. Bu noktada Japonya merkezli NTT Data ile satın alma işlemi konusunda anlaşan şirket, anlaşmanın tamamlanması ile birlikte kasasına 3 milyar dolara yakın bir parayı koyacak. Dell, satın alma işlemi ile birlikte EMC'den kaynaklı ödemeleri konusunda elini rahatlatacak.

Satın alma işleminin tamamlanması ile birlikte iş süreçlerini deniz aşırı ülkelere taşımayı başaracak olan NTT Data, özellikle Amerika Birleşik Devletleri'nde iş süreçlerini geliştirme fırsatı yakalayacak. Bunun yanı sıra iş hacmini yine bu bölgede yer alan şirketlerle de geliştirebilecek olan şirket, ilerleyen süreçte de küresel çapta gerçekleştirdiği büyüme hamlesini sürdürecek gibi görünüyor. 

Dell'in ilerleyen süreçte de benzer satış işlemlerine devam etmesi bekleniyor. İlerleyen süreçte ekonomik olarak rahat bir nefes almak isteyen şirketin Quest Software ve SonicWall gibi çok daha memnun olmadığı yapıları elden çıkarması bekleniyor.

Konuyla ilgili daha geniş bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz. 
ETİKETLER : dell ntt data