Bilişim 11 EYLÜL 2014 / 09:44

Deezer ve Sonos'tan HRA hizmeti

Dünyanın 182 ülkesinde, 35 milyon şarkılık bir kataloğa erişim imkanı sunan dijital müzik servisi Deezer ve Sonos, imzaladıkları münhasır ortaklık anlaşmasıyla, müzik severlere dünyanın ilk Yüksek Çözünürlüklü Ses – HRA (high resolution audio) hizmetini sunacak.Küresel lansman çerçevesinde ilk etapta ABD’deki müzik tutkunlarının beğenisine sunulacak olan “Deezer Elite” Sonos kullanıcılarına, akıllı hoparlörleriyle istedikleri odada yüksek kalitede sese ulaşabilme imkanı sağlayacak. Bu servis sayesinde ABD’li müzik severler de ilk defa Deezer’la tanışma imkanına kavuşacak.

Müzik dünyası plaktan CD’ye, CD’den MP3’e hızla geçiş yaparken, ses kalitesinin ters orantıda gerilemesi nedeniyle doğan kaliteli ses ihtiyacını gidermek üzere üretilen Deezer Elite, bu trendi terse döndürmeyi hedefliyor.

ABD’deki Deezer Elite kullanıcıları Sonos hoparlörleriyle diledikleri şarkıyı, Deezer’ın 35 milyon şarkılık arşivinden FLAC (Free Lossless Audio Codec) formatında ve 1,411 kbps seviyesinde istedikleri bir odada ya da birden fazla odada dinleyerek, ilk defa müzisyenlerin ortaya koyduğu derinliğini ve zenginliği bire bir hissedebilecekler.
Bu ortaklıktan heyecan duyduklarını vurgulayan Deezer Kuzey Amerika CEO’su Tyler Goldman; “Deezer, müzik severlerin birçok ihtiyacını karşılayarak, 16 milyon üyesi olan global bir servise dönüşmüştür. Deezer Elite ile kaliteli ses tutkunları; artık bir streaming servisi ile yüksek kaliteli ses arasında seçim yapmak zorunda kalmayacak ve ilk kez ikisini bir arada deneyimleyebilecekler. “Hizmetin yetersiz olduğu piyasa segmentlerinin ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanarak, üstün bir servis sağlamayı ve müzik streaming kategorisini büyütmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Sonos CEO’su John MacFarlane de; “Müzik streaming dünyası Deezer gibi servislerin yaygınlaşmasıyla heyecan verici bir şekilde büyüyor. Kullanıcılarımıza sunduğumuz Deezer Elite uygulaması ile sevdikleri şarkıları HD formatta stream ederek, evlerinin diledikleri köşesinde Sonos hoparlörler aracılığıyla dinleyebilecekler.” ifadesini kullandı.

Deezer Elite, 15 Eylül’den itibaren ABD’deki Sonos ve ev sistemlerinde kullanılabilecek bunu takiben dünyanın farklı ülkelerinde de kullanıma açılacak.

 
ETİKETLER : Deezer hra sonos
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun