Bilişim 12 MAYIS 2011 / 14:33

Datateknik hedef büyüttü

Yıldız Holding Bilişim Grubu’ndan ayrılan sistem entegratörü Datateknik, hedef büyüttü. Geliştirilen ürün ve hizmetlerle Ortadoğu ve Avrupa’ya açılmayı planladıklarını anlatan Datateknik Genel Müdürü Erkan Oğur, 2011 yılı sonu itibariyle 350 milyon TL’lik ciroya ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

[caption id="attachment_25751" align="alignnone" width="455" caption="Datateknik Genel Müdürü Erkan Oğur"][/caption]

Bilgi teknolojileri alanında Türkiye'den sonra yakın bölgede de AR-GE ve inovasyon çalışmalarıyla yer almayı hedefleyen Datateknik, Yıldız Holding Bilişim Grubu’ndan ayrıldıktan sonra girdiği yeniden yapılanma sürecini tamamladı. Türkiye bilişim sektöründe 22 yıldır geliştirdiği teknolojilerle önemli başarılara imza atan Datateknik’in yeni dönemiyle ilgili bilgi veren Genel Müdür Erkan Oğur, 2011 yılını atılım yılı ilan ettiklerini söyledi.

Şirketin geçirdiği zor döneme rağmen hedeflerinde hiçbir sapma yaşanmadığını anlatan Oğur, “Datateknik olarak sistem entegratörlüğü yanında çözüm sağlayıcı olarak da sağlam bir yer edinme hedefiyle yolumuza devam ediyoruz. Bu hedefimize ve vizyonumuza bir de Ar-Ge ve inovasyon temalarını ekledik. Çünkü teknoloji sektöründe farklılaşmanın ve değer yaratmanın yolunun buradan geçtiğini düşünüyoruz. Önümüzdeki dönemde şirketin pazarlama stratejilerini, finansal ve organizasyonel yapısını güçlendirerek hedef büyüteceğiz. Faaliyet gösterdiğimiz alanlarda iddialı projeler hazırladık, sektörde çok konuşulacak önemli projelere imza atacağız” diye konuştu.

“2011 yılı atılım yılı olacak”

2010 yılını ve 2011’in ilk 4 aylık sürecini de değerlendiren Erkan Oğur, finansal olarak iyi bir 4 ay geçirdiklerine, satış hedeflerini tutturduklarına, hatta kârlılık hedefini aştıklarına değindi. Oğur, “Geçtiğimiz yıl birçok açıdan bizim için zorlu bir dönem oldu. Ancak bunun Datateknik’e fayda sağladığını rahatlıkla söyleyebilirim. Özel sektör tarafında finans ve üretim alanında birçok farklı çözüm hazırladık. Büyük ölçekteki birçok önemli projeyi tamamlayıp teslim ettik. Bir taraftan da yeni yetkinlikler ve uzmanlık alanlarımızı geliştirdik. Bu yıl sürdürülebilir kârlı büyüme hedefimiz ile Telekom, Savunma, Kamu, Finans, Sağlık ve Eğitim sektörlerinde hayata geçireceğimiz projelerle 350 milyon TL ciroya ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

"Yurtdışına Ar-Ge satacağız"

Datateknik’in 2011 ve önümüzdeki yıllarda odaklanacağı alanlar hakkında da bilgi veren Oğur, şunları söyledi: “Vizyonumuza eklediğimiz Ar-Ge ve inovasyonla bir takım özel çözümleri Türkiye’ye getirip bu teknolojileri kurumlara uyarlayacağız. Hem teknoloji hem de büyük ölçüde ekonomik fayda sağlayacak ve fark yaratacak bu çözümlerin gelişimi için ciromuzdan yüzde 2-3 arası bir pay ayırdık. Gerçekleştireceğimiz yatırımların ardından, anahtar teslim bu çözümleri önümüzdeki dönemde Türkiye haricinde çevre ülkeler, Ortadoğu ve Avrupa’ya açılmayı hedefliyoruz.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun