Bilişim 15 HAZİRAN 2012 / 13:44

Dassault Systèmes, iş dünyasına '3 boyutlu' bakıyor

Dassault Systèmes tarafından düzenlenen geleneksel Türkiye 3D Experience Forumu, 300'den fazla üst düzey katılımcı tarafından takip edilirken, Dassault Systèmes’in geleceğe yönelik stratejisinde de önemli bir yeri olan “3D Experience” kavramı ve bu kavramın iş ve günlük hayata etkileri üzerinde duruldu. 

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Türkiye 3D Experience Forumu, Dassault Systèmes Global İlişkiler ve Topluluklardan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Philippe Forestier , Dassault Systèmes Türkiye Ülke Müdürü Burak Süsoy’un yanı sıra Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Laurent Bili, Dassault Systèmes’in Türkiye ve Fransa’dan üst düzey yöneticileri, teknik uzmanları, Türkiye’deki mevcut iş ortakları ve başarı öykülerini paylaşmak üzere birçok Dassault Systemes müşterisinin katılımıyla gerçekleşirken, Brightwell Holdings Yönetim Kurulu Başkanı Alphan Manas da “Gelecek” başlıklı konuşmasıyla forumda yerini aldı.

Forumda konuşan Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Laurent Bili, Dassault Systemes’in Türkiye’ye yatırımının örnek bir yatırım olduğunu belirtti. Bili, Fransız şirketlerinin Türkiye pazarına olan ilgisinin artarak devam ettiğini vurgularken, Türkiye'nin şu anda dünyanın 18 büyük ekonomisinden biri olmasının bu ilginin en büyük sebeplerinden biri olduğunun altını çizdi.

Amaç teknolojiyi sürdürülebilir kılmak olmalı“Gelecek” başlıklı konuşmasıyla forumda söz alan Brightwell Holding Yönetim Kurulu Başkanı Alphan Manas, konuşmasında olaylara farklı açılardan bakmanın önemi ve inovasyon-verimlilik ilişkisi üstünde durdu. Manas, her icadın geleceği şekillendiremeyeceğini ifade ederken, verimlilik arttıracak gelişmeleri ve teknolojiyi sürdürülebilir kılmanın daha önemli olduğunun altını çizdi. İnovasyonun yaygın kullanım alanına sahip olması gerektiğive verimliliğin istenen düzeye ulaştırmasının önemi değinen Manas, içinde bulunduğumuz çağda en büyük ve güçlü olanların değil, adapte olabilenlerin ayakta durabileceğini vurguladı.

Forumda 3D deneyimi ile açılan yeni ufuklar hakkında bir konuşma yapan Dassault Systèmes Global İlişkiler ve Topluluklardan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Philippe Forestier, şirket olarak kendilerini artık bir "Üç Boyutlu Deneyim" şirketi olarak tanımladıklarını söyledi. Forestier, gelecek stratejilerini sosyal, endüstri ve deneyim olmak üzere üç ana başlık altında çizdiklerini kaydederken, içinde bulunulan inovasyon dünyasında mobilite, sosyal medya, büyük veri ve bulut bilişimle birlikte değişen ihtiyaçları adresleyebilecek yenilikçi çözümleri müşterilerine sunduklarını ifade etti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun