Bilişim 18 TEMMUZ 2012 / 13:32

Cyberoam Türkiye’ye Ülke Müdürü atadı, yüzde 100 büyüme hedefliyor

Cyberoam Türkiye’de yüzde 100 büyüme hedefliyor

Türkiye’deki faaliyetlerini daha da güçlendirmeyi hedefleyen Cyberoam, bu yolda önemli bir adım atarak Emre Aktaş’ı Türkiye Ülke Müdürü olarak görevlendirdi. Şirket öncelikle sunduğu UTM çözümlerinin KOBİ’lerde kullanımını yaygınlaştırmaya ve 81 ilde bayi ağı kurmaya odaklanacak. UTM (Unified Threat Management - Birleşik Tehdit Yönetimi) çözümlerine odaklanan Cyberoam, Türkiye’deki faaliyetlerini güçlendirmek adına önemli bir adım attı. Cyberoam, Türkiye’deki faaliyetlerini bundan böyle Cyberoam Türkiye Ülke Müdürü Emre Aktaş’ın liderliğinde sürdürecek.

Cyberoam Türkiye olarak öncelikle KOBİ pazarına odaklanacaklarını söyleyen Emre Aktaş, ilk aşamada şirketin İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’daki mevcut bayi ağını Türkiye’nin 81 ilini kapsayacak şekilde yaygınlaştırmak istediklerini ifade etti.

Emre Aktaş, şunları söyledi:
“Öncelikle Türkiye’nin büyük illerinden başlamak üzere Cyberoam markasının Türkiye genelindeki yaygınlığını artırmayı hedefliyoruz. Bu hedefimiz doğrultusunda yeni çözüm ortakları bulmak ve bayi ağımızı genişletmek adına Türkiye genelinde ziyaretler gerçekleştireceğiz.

Ayrıca bayilerimizin ve çözüm ortaklarımızın katılımıyla, Türkiye’nin dört bir yanındaki kurumların güvenliğe dair bilincini artırmaya yönelik kullanıcı odaklı organizasyonlar düzenleyeceğiz. Bu çabalarımızla şu an 150 civarında olan aktif çözüm ortağı sayımızı yıl sonuna kadar 250’ye çıkarmak istiyoruz.”

Hedef 2012’de gelirleri yüzde 100 artırmak

Cyberoam’un Türkiye’de 2011-2012 yılları arasında yüzde 300’lük bir büyüme performansı gösterdiğini ve şirketin Türkiye’ye yaptığı yatırımda bu performansın büyük rolü olduğunu söyleyen Emre Aktaş, 2012 yılında da yüzde 100’lük büyüme hedeflediklerini kaydetti.

Emre Aktaş, Cyberoam ürünlerinin Türkiye’deki başarısının arkasında müşteri sadakatini artırmak için yapılan çalışmaların yanı sıra, Türkiye pazarının ihtiyaçlarına hızla uyum sağlayan ve uygun maliyetli çözümler ortaya koyabilme becerisinin yer aldığını söyledi.

5651 sayılı kanuna uyum sağlıyor

Ana faaliyet konusu olarak kimlik tabanlı UTM çözümlerine imza atan Cyberoam, güvenliğe dair süreçleri IP veya MAC adreslerinin esaretinden kurtararak kimlik tabanlı kullanıcı denetimini mümkün hale getiriyor. Böylece kullanıcılar farklı cihazlar arasında geçiş yapsalar dahi güvenlik sınırları içinde kalıyor.

Cyberoam çözümlerinin bir diğer özelliği de, şeffaf arayüzü ve raporlama olanakları sayesinde herhangi bir ek maliyet gerektirmeden 5651 sayılı kanunun gerektirdiği kayıtları şirketlere sunabilmesi.

BT güvenliği alanında sadece UTM çözümlerine odaklanan tek şirket oluşuyla dikkat çeken Cyberoam, ürün stratejileri ve vizyon bütünlüğü açısından yapılan değerlendirmelerde prestijli analiz şirketleri tarafından UTM pazarının ilk 3 şirketi arasında gösteriliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun