Bilişim 05 ARALIK 2012 / 15:38

Cyberoam NG Serisi KOBİ’lerin güvenliğini gigabit performansına taşıyor

Birleşik Tehdit Yönetimi (Unified Threat Management – UTM) konusunda dünyanın önde gelen üreticilerinden Cyberoam, KOBİ’lere ve küçük ölçekli işletmelere yönelik gigabit ölçeğinde güvenlik performansına sahip yeni NG Serisini duyurdu. Güvenlik çözümleri üreticisi Cyberoam, güvenlik çözümleri altyapısını geleceğe hazır hale getirmek isteyen küçük ve orta ölçekli kurumlar için yeni Cyberoam NG Serisi UTM cihazlarını duyurdu. Cyberoam NG Serisi, özellikle artan internet hızlarına ve iletişim ihtiyaçlarına bağlı olarak ağ altyapısını gigabit hızına güncelleyen KOBİ’lerin güvenlik altyapılarını geleceğe hazır hale getirmeleri açısından önemli bir fırsat sunuyor.

Cyberoam NG Serisi sınıfının en iyi donanım altyapısını performans odaklı yazılımlarla birleştirerek, benzer kategorideki diğer UTM çözümlerine oranla 5 kat daha yüksek performans ortaya koyuyor. Böylece gigabit hacmindeki veri akışının gerçek zamanlı olarak denetlenmesi mümkün oluyor.

Maliyet ve performanstan ödün vermek yok

Cyberoam Türkiye Ülke Müdürü Emre Aktaş, Cyberoam NG Serisinin avantajlarını şu sözlerle ifade etti:

“Bugüne kadar pazarda ağ altyapısını gigabit ölçeğine taşıyan KOBİ’lerin ihtiyacını karşılayacak, KOBİ ölçeğine uygun tasarlanmış güvenlik çözümlerinin eksikliği hissediliyordu. Bu da gigabit hızına geçiş yapan KOBİ’lerin ya daha yüksek fiyat aralığında yer alan kurumsal güvenlik çözümlerine yönelerek daha fazla para ödemesine, ya da kullanılan güvenlik çözümlerine bağlı olarak ağ altyapısında performans darlığına neden oluyordu. Cyberoam NG Serisi sayesinde KOBİ’ler artık güvenli bir şekilde, maliyet ve performanstan ödün vermeden gigabit hızındaki altyapılara geçiş yapabilecekler.”

Zorlu koşullarla baş etmek için tasarlandı

Yeni NG Serisi, Cyberoam’ın şimdiye kadar ürettiği en güçlü ve akıllı yazılım olan CyberoamOS ile birlikte geliyor. CyberoamOS, performansı güçlendirmek adına donanımla ileri seviyede bütünleşirken veri şifreleme süreçlerini hızlandırmaya yönelik özellikler de barındırıyor.

Çok çekirdekli bilgi işlem altyapısını verimli bir şekilde kullanabilen CyberoamOS, hızlı bilgi işleme ve düşük gecikme sürelerinin yanı sıra kesinti iyileştirme ve FastPath teknolojilerine de sahip. Gigahertz seviyesinde işlemciyle donatılan NG Serisi, ağ üzerinde akan verilerin güvenlik sorgularını nanosaniyeler içinde tamamlayarak Gigabit hızındaki bağlantı portlarına aktarıyor. Cyberoam NG Serisinde başlangıç seviyesindeki ürünler bile Gigabit performansında Firewall uygulamasıyla geliyor.

Cyberoam NG Serisi tasarım ve malzeme kalitesi olarak da zor çalışma koşullarına uyum sağlayacak özelliklere sahip. Ayrıca enerji kesintisine ve voltaj dalgalanmalarına karşı koruma özelliği de Cyberoam NG Serisi ürünlerinde yer alıyor.

Cyberoam NG Serisi 2013 yılının başından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun