Bilişim 21 HAZİRAN 2013 / 11:06

Cyberoam FleXi Port (XP) UTM cihazları KOBİ’leri geleceğe hazırlıyor

Birleşik Tehdit Yönetimi (Unified Threat Management - UTM) konusunda dünyanın önde gelen üreticilerinden Cyberoam, esnek ağ bağlantısı olanakları sunmak üzere NG serisinin bir üyesi olan FleXi Port (XP) UTM cihazlarını tanıttı.Cyberoam, geleceğe hazır NG serisinin yeni üyesi olan FleXi Port (XP) UTM cihazlarını duyurdu. Yeni FleXi Port (XP) UTM serisi, üzerinde yer alan Bakır/Fiber 1G/Fiber 10G uyumlu ek girişlerle kurumların yeni teknolojilere kolayca ve avantajlı maliyetle geçiş yapmalarına olanak sağlıyor. İlk olarak küçük işletmelere ve KOBİ’lere yönelik CR200iNG-XP ve CR300iNG-XP UTM cihazları üzerinde sunulan bu özellik, çok yakında kurumsal ölçekli UTM cihazlarında da yerini alacak.

Günümüzde yaygın olarak kullanılan sanallaştırma ve yakınsanmış ağ teknolojilerine dayalı altyapılar, depolanmış verilere çok daha hızlı erişim gerektiriyor ve bu da yüksek performansı ağ iletişimi ihtiyacını beraberinde getiriyor. Bununla birlikte, güvenlik cihazları üzerinde yer alan giriş/çıkış arayüzlerinin sınırlı olması, çoğu organizasyonu ağ altyapılarını güvenlik cihazlarının sunabildiği yetenekler doğrultusunda şekillendirmeye zorluyor. Bu da performans ve genişleme açısından önemli bir darboğaz oluşturuyor.

Cyberoam FleXi Port (XP) çözümleri, sunduğu yeni özelliklerle kurumların geleceğe yönelik yatırımlarını güvence altına alıyor ve genişlemeye dair planlarını kolayca uygulamalarına yardımcı oluyor.

KOBİ’ler Uygun Maliyetle Geleceğe Hazır

Cyberoam Türkiye Ülke Müdürü Emre Aktaş, Cyberoam FleXi Port (XP) çözümlerine dair şunları söyledi: “FleXi Port (XP) UTM çözümler, ağ altyapısında iyileştirmeye ihtiyaç duyan kurumların mevcut altyapılarını gözden çıkarmalarına ve yeni güvenlik yatırımı yapmalarına gerek kalmadan yeni teknolojilere uygun maliyetle geçiş yapmalarına olanak tanıyor. Fiber 1GbE/10GbE bağlantısına ihtiyaç duyan KOBİ’ler, daha önce üst sınıf UTM cihazlarına ve özel ağ bağlantı arayüzlerine yatırım yapmak zorunda kalıyorlardı. Cyberoam FleXi Port (XP) sayesinde kurumlar artık altyapılarını güncellerken kendilerini ağ güvenlik çözümlerinin sunduğu olanaklarla sınırlamak zorunda kalmayacaklar.”

Cyberoam FleXi Port (XP) tarafından sunulan Bakır, Fiber 1G ve Fiber 10G bağlantı olanaklarıyla şirketler halihazırda yaptıkları mevcut yatırımları korurken, geleceğin teknolojilerine avantajlı maliyetle hazır hale gelebiliyor. Ayrıca Cyberoam FleXi Port ağ altyapısı üzerinde yer alması gereken çok sayıda cihazı kendi üzerinde barındırıyor. Böylece enerji tasarrufu, daha az karmaşa ve operasyonel maliyetlerde avantaj sağlıyor.

Sınıfının En Performanslı Güvenlik Çözümü

Cyberoam NG Serisi, özellikle artan internet hızlarına ve iletişim ihtiyaçlarına bağlı olarak ağ altyapısını Gigabit hızına güncelleyen KOBİ’lerin ve büyük şirketlerin güvenlik altyapılarını geleceğe hazır hale getirmeleri açısından önemli bir fırsat sunuyor. Sınıfının en iyi donanım altyapısını performans odaklı yazılımlarla birleştirerek Gigabit hızındaki veri akışını gerçek zamanlı olarak denetleyebilen Cyberoam NG Serisi, piyasadaki KOBİ’lere yönelik UTM çözümlerinden ortalama 5 kat daha yüksek performansa sahip.

Yeni NG Serisi, Cyberoam’ın şimdiye kadar ürettiği en güçlü ve akıllı yazılım olan CyberoamOS ile birlikte geliyor. CyberoamOS, performansı güçlendirmek adına donanımla ileri seviyede bütünleşirken veri şifreleme süreçlerini hızlandırmaya yönelik özellikler de barındırıyor.

Detaylı bilgi için http://www.cyberoam.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.
ETİKETLER : cyberoam utm
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun