Bilişim 03 ARALIK 2014 / 15:39

CSC özel bulut çözümü BizCloud’u Türkiye’ye getirdi

CSC , başta finans, sigorta, üretim, sağlık ve kamu olmak üzere her sektörden kurumlara birçok avantaj sağlayan özel bulut çözümü BizCloud’u Türkiye’de kullanıma sundu.

CSC’nin Hizmet Olarak Bulut Altyapısı alanında Gartner tarafından Liderler Quadrant’ında gösterildiğini hatırlatan CSC Türkiye Genel Müdürü Alev Alp Esen, BizCloud’un da gelişmiş özellikleri ile buluta yeni bir soluk getirdiğini söyledi.Özel bir bulut kurmanın kurumlar açısından karmaşık ve maliyetli bir süreç olduğuna dikkat çeken Alev Alp Esen konuyu şu şekilde yorumladı:

“BT sektöründeki hızlı değişim de hesaba katıldığında, kurulan bulutun kısa süre içinde eski teknoloji bir yapıya dönüşme riski var. Kurumlar, bu ve benzeri nedenlerle kendi bulut altyapılarını kurmak yerine, ‘kullandığın kadar öde’ modeli ile sunulan, güvenlik ve uyumluluk gibi konularda sorun yaşamayacakları özel bulutlara yöneliyorlar.”

Hiçbir sermaye yatırımı gerektirmeyen CSC BizCloud, standart tarife üzerinden bir hizmet olarak faturalandırılıyor. CSC, kurumların sadece 2,5 ay içinde güvenli ve esnek bir özel bulut çözümüne kavuşmalarını sağlayan BizCloud ile birlikte herhangi bir olumsuzluk durumuna karşın felaket kurtarma hizmetlerini de sunuyor. Altyapının 7/24 izleme, bakım ve destek hizmetleri CSC tarafından veriliyor. Çözüme entegre sanal güvenlik duvarları ve CSC’nin siber güvenlik alanındaki deneyimi, güvenliğe ilişkin tüm soruları da ortadan kaldırıyor.

Alev Alp Esen, BizCloud’un 10 hafta gibi çok kısa bir süre içinde kuruluma hazır hale geldiğini vurgulayarak, şunları söyledi:

“BizCloud, isteğe bağlı olarak kurumun kendi veri merkezine kurulabileceği gibi, CSC’nin dünyanın farklı bölgelerindeki veri merkezlerine de kurulabiliyor. BizCloud, açık bulutun sunduğu “kullandığın kadar öde” ölçeklenebilirliğini özel bulutun gizlilik, güvenlik ve kontrol özellikleri ile bir araya getiriyor. Bu sayede, güvenlik gibi endişeler nedeniyle kendi özel bulutunu kurmak için yaklaşık 10 ay beklemek zorunda kalan ve bu arada çok büyük harcamalar yapan kurumlara benzersiz bir alternatif olarak öne çıkıyor.”
ETİKETLER : bizcloud bulut CSC
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun