Bilişim 30 EYLÜL 2016 / 13:37

Computop ve PayU’dan uluslarası hamle

Dünyanın önde gelen ödeme servis sağlayıcıları Computop ve PayU, işyerlerini yüksek büyüme rakamları ile dikkat çeken gelişmekte olan ülke pazarlarına açacak bir işbirliğine imza attı. Bu ortaklık ile dünya genelindeki işletmeler gelişen ülkelerdeki büyüme fırsatından faydalanacağı gibi, online ve mobil ticaretlerini başta Türkiye olmak üzere Hindistan, Orta ve Doğu Avrupa, Rusya ve Afrika gibi birçok bölgede yer alan 16 ülkeye kolaylıkla taşıyabilecek.

Computop; Paygate ile bağlantıya geçerek PayU’nun faaliyet gösterdiği ülkelere tek bir entegrasyon altyapısıyla erişim sağlayabilecek ve ilgili ülkede yer alan yerel ödeme çözümlerini müşterilerine sunabilecek. Aynı şekilde, Türkiye’de faaliyet gösteren işletmeler de PayU ile bağlantıya geçerek, Computop’un yurtdışındaki ödeme servislerinden faydalanabilecek. Böylece işletmeler girmeyi planladıkları yeni pazarlar için farklı çözümleri sistemlerine entegre etmek zorunda kalmayacak, operasyonel ve mali bir yükten kurtulacaklar. PayU Türkiye Ülke Direktörü Emre Güzer de,  “Computop ile bu işbirliği sayesinde yurtdışından Türkiye’ye gelecek işyeri sayısını artıracak ve ülkemizdeki işyerlerini de dünyanın her yerine bu küresel platformla ulaştıracağız. Klarna’dan Sofort’a, PayByLink’ten PayPal’a kadar lokal ödeme yöntemleri ile birlikte ödeme sistemleri sektörünün küresel oyuncuları da halihazırda entegre hale gelmiş oluyor. İlerleyen zamanlarda benzer işbirliklerini duyurmaya devam edeceğiz” dedi.
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun