Bilişim 06 AĞUSTOS 2012 / 11:02

Çok uluslu bilişim projeleri Bilişim Zirvesi'12'de yarışıyor

Çok uluslu bilişim projeleri yarışıyor

Bacasız sanayi bilişimde Türk ve yabancı şirketlerin uluslararası iş birlikleriyle gerçekleştirdiği projelerden 12'si ICT Summit Eurasia Ödülleri'nde finale kaldı. Ödül Töreni, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın katılımıyla 11 Eylül 2012'de, ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi'12 kapsamında gerçekleştirilecek. 



Avrasya Bölgesinde bilişim teknolojilerinin kullanımını artırma ve çok uluslu iş birliklerini özendirme amacıyla yola çıkılan ICT Summit Eurasia Ödülleri'nin bu yılki ikincisinde 12 proje finale kaldı. Fİnale kalan projeler arasında yurtdışından yarışmaya katılan bir proje de yer alıyor.

Uluslararası işbirliklerinin artırılması ve işbirliği yapan şirketlerin teşvik edilmesi üzerinde durulan yarışmada, finale kalan kuruluşlar belirlenirken doğrudan çözüm satışı yerine işbirliği halinde gerçekleşen projelere öncelik verildi.

Finale kalan projeler bu kez tamamlanma süresi, görev alan ekipler, kapsama alanı, kullanıcı sayısı, özgünlük ve iş birlikteliği gibi kıstaslara göre değerlendirilecek. Ardından ilk üçe seçilen projeler ödüllendirilecek.

Ayrıca bir projeye de Jüri Özel Ödülü verilecek.

Finale kalan şirketlerin ve projelerin tam listesi şöyle:

1. Ardıç Ar-Ge Bilgi ve Teknoloji Çözümleri

"ADDOPAD" isimli, 1-6 yaş arasında çocuklu genç aileler için tasarlanmış bir tablet ekosistemi.

2. CARDTEK Grup

MasterCard mobil bypass ile Android işletim sistemi bulunan akıllı telefonlarda, gömülü güvenlik unsuru uygulaması ile NFC uygulamalarının geliştirilmesi.

3. FSB Future Solution for Business

"Benim Ülkem Benim Köyüm" isimli, Bangladeş'in kırsal topluluklarda tarım üreticileri için daha iyi ekonomik fırsatlar için www.Amar Desh eSHOP.com adında bir sanal pazar.

4. INNOVA Bilişim Çözümleri

Katar İçişleri Bakanlığı - Biyometrik E-Devlet Kiosku Projesi

5. INNOVA Bilişim Çözümleri

Saudi Telecom Company (STC) Elektronik Sadakat Programı

6. KOMTEL Telekomünikasyon İthalat İhracat

Eurovision 2012 Kristal Salon için kapalı mekan kapsama.

7. NETAŞ Telekomünikasyon

"Genband A2 İletişim Uygulama Sunucusu 9.1 sürümü" isimli, ses, video, konferans, anlık mesajlaşma, durum, iş birliği ve hareketlilik için çoklu ortam uygulamalarının bütünleştirildiği uygulama sunucu platformu.

8. Sisoft Sağlık Bilgi Sistemleri

Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs için komple (uçtan uca) sağlık bilgi sistemi uygulaması.

9. TAV Bilişim Hizmetleri

Kral Khalid Havalimanı, Riyadh – Suudi Arabistan ve Kral Fahd Havalimanı, Damman - Suudi Arabistan için kaynak kullanım sistemi.

10. TELENITY

"Konum tabanlı sosyal ağ çözüm hizmetleri" başlıklı Hindistan için tasarım, geliştirme, teslimat, test, pazarlama ve konum tabanlı sosyal ağ çözümü hizmetlerini içeren proje.

11. TURKCELL İletişim Hizmetleri

"Turkcell Europe GmbH Telekom Altyapısı Kurulumu" başlıklı, Turkcell'in Avrupa'daki müşterilerine ön ödemeli, faturalı ve katma değerli hizmetler sunmak için tüm gerekli altyapının kurulması, bütünleştirilmesi ve operasyonunu içeren proje.

12. TÜRK TELEKOMÜNİKASYON Euro GmbH

Türk Telekom Mobil (TTM) – Amacı, Almanya'da yaşayan Türkler için MVNO (mobil sanal ağ operatörü) iş olanağı oluşturmak olan proje.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun