Bilişim 09 MAYIS 2011 / 12:07

Çocuklara özel paket: Turkcell Junior

Gelişen iletişim araçları ile metropol haline gelen şehirlerdeki çocukların nerede olduğunun bilinme ihtiyacı birbirini tamamlıyor. Bu konu doğrultusunda bir çalışma gerçekleştiren Turkcell, Junior Paket ile çocuklarla iletişim garantisi ve geliştirici uygulamalar sunmayı hedefliyor.

Turkcell’den gelen bilgilere göre, bu paketi tercih edecek aboneler Çocuğum Nerede Servisi ile Turkcell ve Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi işbirliği ile geliştirilen Depremde Bana Ulaş Servisi’nden ücretsiz yararlanabiliyor.

Depremde Bana Ulaş Servisi’nden faydalanmak isteyen anne babalar Turkcell Junior Paket’in tanımlı olduğu hattan çocuklarının yer bilgisinin gönderilmesini istediği 3 telefon numarasını kısa mesajla belirliyor. Kandilli Rasathanesi’nin hesapladığı bilgilere göre büyüklüğü 5 ve üzeri deprem olması durumunda deprem alanı içinde bulunan Turkcell Junior Paket kullanıcılarının bilgisi, önceden tanımlanan numaralara gönderiliyor.

Çocuğum Nerede Servisi için ise Turkcell Junior Paket’in tanımlı olduğu hattan; çocuğun yerini öğrenmesi istenilen bir ebeveynin cep telefonu numarası belirtiliyor, gelen SMS yönlendirmesiyle takip izni verilen ebeveyn mesajı onaylıyor ve iki tarafa da yer bilgisinin paylaşılması izninin açıldığına dair bilgilendirme mesajı gönderiliyor. Böylelikle tanımlanan ebeveyn, çocuğunun nerede olduğunu ayda 5 kere SMS sorgusu ile öğrenme hakkı elde ediyor.

İnternet servislerinden de yararlanılabiliyor

Bu iki servisin yanında Turkcell kullanıcıları internet üzerinden çocuklarını geliştirici sitelerden de yararlanabiliyor.

Eğitim sektöründe tanınmış ve önde gelen kurumlar tarafından hazırlanan dijital içerikler Turkcell Junior Paket sahiplerine özel indirim fırsatları sunuyor. www.okul.com.tr sitesinde yaş grubuna uygun olarak tanımlanmış çevrimiçi eğitim paketleri satın alınırken Junior Paket sahiplerine yüzde 25 indirim uygulanıyor.

Brain Genius 2 mobil internet oyununun bağlantısı kullanıcının cep telefonuna gönderiliyor ve oyun kolaylıkla telefona indirilebiliyor.

Turkcell Junior Paket nasıl alınıyor?

Anne babalar 16 yaş altı çocukları için özel bu paketi, bireysel faturasız bir hatla alabiliyor ve böylelikle çocuklarının paket kullanımını kontrol edebiliyor. Bunun için, kullanılacak hattan ABONE boşluk JUNIOR boşluk kullanıcının TC kimlik numarasını yazıp 5841’e mesaj göndermek yeterli oluyor. Bir TC kimlik numarası ile bir paket alınabilir.

Turkcell Junior paket ayda 14,9TL’ye her yöne 60 dakika konuşma, 100 SMS ve 100 MB internetten oluşan iletişim olanağı sunarken, paket üyeleri aynı zamanda otomatik olarak gnçtrkcll kulüp üyesi de oluyor.
ETİKETLER : junior paket turkcell
YORUMLAR
veysel 16 TEMMUZ 2014 / 03:03 0 0
tam bana ÖZEL
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun