Bilişim 30 MAYIS 2011 / 08:31

Cisco ve Xerox bulutta buluşuyor

Ağ zekası ile baskı teknolojilerinin bütünleştirileceği işbirliği ile kurumlara daha kolay yönetilebilir altyapılar kurma imkanı sunulması hedefleniyor. Çalışanların her cihazdan, her zaman ve her yerde yararlanabileceği mobil baskı gibi çözümler sunulacak.

Veri ağları konusunda faaliyet gösteren Cisco ile daha çok baskı çözümleriyle bildiğimiz Xerox, ağ yönetimi ile baskı teknolojilerini bir araya getirerek bulut tabanlı servisler sunmak üzere işbirliği yaptığını duyurdu.

İşbirliği ile Xerox’un yönetilen baskı ve bulut bilişim hizmetlerinin, şirketlere Cisco’nun ileri ağ altyapısıyla sunulması hedefleniyor. Her iki şirketin de çözüm ortaklarını zengin çözümlerle destekleyeceği işbirliği ile şirketlerin mevcut altyapılarını performansı artıracak ve maliyetleri düşürecek şekilde genişletmeleri mümkün olacak. Böylece, çalışanların her cihazdan, her zaman ve her yerde yararlanabileceği mobil baskı gibi çözümlerle BT uygulamalarının daha erişilebilir ve verimli olması sağlanacak.

İşbirliği kapsamında sunulacak çözümler şöyle:

• Cisco Borderless Networks (sınırsız ağlar) üzerinde Xerox Managed Print Services (MPS-yönetilen baskı hizmetleri): Ağın gömülü güvenlik, WAN optimizasyonu ve internet işletim sistemi (IOS) özellikleri kullanılarak BT ve baskı yönetimi konsolide edilir. Entegre çözümle baskı teknolojisi görüntülenir, operasyonel maliyetler azaltılır, gizli veriler korunur ve çalışan verimliliği artırılır.

• Cisco UCS ve Vblock altyapıları üzerinde Xerox Cloud ITO hizmetleri: Şirketlerin yeni BT servislerine geçişlerini hızlandırarak işgücünün değişen ihtiyaçlarını daha iyi karşılamaları ve bulut ortamıyla BT maliyetlerini düşürmeleri sağlanır.

• Cisco sanal masaüstü istemcileri ve Cisco Cius üzerinde Xerox Mobile Print Solution: Mobil çalışanlara e-postalarına erişebildikleri tüm cihazlardan doküman baskısı alma imkanı sunulur.

Cisco CEO’su John Chambers, " Cisco ve Xerox’un bulut çözümlerini bir araya getirerek ağ zekasını baskı teknolojilerine taşıyoruz” derken Xerox CEO’su Ursula Burns, “Bu işbirliği ile şirketlerin kendi operasyonlarına en uygun şekilde bulut imkanlarından yararlanmalarını sağlıyoruz” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun