Bilişim 20 EYLÜL 2011 / 09:04

Cisco Connected Stadium Wi-Fi, sporseverlere yeni nesil mobil deneyim vaat ediyor

Cisco connected stadium sizi sahaya davet ediyor

Spor ve eğlence merkezlerinde konuklar, Wi-Fi etkinleştirilmiş cihazlarıyla stadyumlarda daha etkileşimli ve kişiselleştirilmiş deneyimler yaşayacak. Veri ağları konusunda çalışmalar yürüten Cisco, spor ve eğlence mekânlarının ve servis sağlayıcıların yoğun alanlarda kablosuz bant genişliğini ve performansını artırırken kişiselleştirilmiş mobil uygulamalardan gelir elde etmelerini sağlayacak yeni çözümler getiriyor. Cisco’nun 'Connected Sports' çözümleri, spor ve eğlence sektöründe sporseverlere her yerde ve her zaman yaygın olarak kullanılabilecek zengin ve interaktif uygulamalar sunuyor.

Cisco Connected Stadium Wi-Fi, sektörün stadyum ve arenalar gibi geniş ve yüksek yoğunluklu ortamlar için özel olarak tasarlanmış ilk Wi-Fi çözümünü simgeliyor. Bu özel çözüm, bu tür mekânlarda toplanan binlerce sporsevere mobil uygulama ve servislere aynı anda gerçek zamanlı ve güvenilir erişim imkânı sunan yüksek güvenlikli tek bir kablosuz ağ sağlarken takımlar, mekân sahipleri ve operatörler için de yeni iş fırsatları yaratıyor.

Kalabalık stadyumlara temiz sinyal geliyor, sahadaki maç ceplere kadar iniyor

Cisco Connected Stadium Wi-Fi, yakınsanmış ve özelleştirilebilir bir ağ üzerinden çalışanlar, idari departmanlar ve basın mensuplarının ihtiyaçları dahil olmak üzere bu tür etkinliklere katılan herkese yüksek kapasiteli Wi-Fi kapsama alanı sunuyor. Bu çözümün özünde, kablosuz teknolojinin son yeniliği olan Cisco Aironet 3500p Access Pointwith CleanAir teknolojisi yer alıyor. Bu yeni erişim noktası, yüksek yoğunluklu yönlendirici anteni ve kablosuz yayının belirli bir bölgeye odaklanmasını sağlayan özel konfigürasyonuyla performansı ideal hale getiriyor (ed: daha temiz sinyal veren bir erişim noktasından bahsediyoruz kısacası).

Cisco Connected Stadium Wi-Fi, servis sağlayıcıların yüksek yoğunluklu ortamlarda video ve veri trafiğini Wi-Fi ağı üzerine daha verimli şekilde dağıtmalarını sağlayarak sporseverlere daha zengin mobil uygulamalar ve takımlarla mekân işletmecilerine yeni gelir fırsatları sunma olanağı tanıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun