Bilişim 23 AĞUSTOS 2011 / 13:18

Çin ve Microsoft bulutlar üzerinde dans etmeye başladı

Çin ve Microsoft bulutlar üzerinde dans ediyor

Microsoft, Çin’de bulut bilişim ürünleri geliştirmek ve pazarlamak için Çinli bir ortakla el sıkıştı. Bu yeni işbirliğinin ortaya koyacağı çözümler, yazılım devinin diğer gelişmekte olan pazarlarda da model olarak kullanabileceği uygulamalar olacak.

Microsoft ve işletim sistemi ile ofis ürünleri sağlayıcısı China Standard Software Co.Ltd. (CS2C), ilk etapta online perakendeciler, bankalar ve kamu kuruluşları gibi büyük kurumsal müşterilere bulut bilişim çözümleri geliştirecek ve satacak.

Bulut platformları Windows tabanlı bilgisayarlar için olduğu kadar, Linux ve Unix sistemlerine de uygun olacak. Ancak iki şirket de bu işbirliğinin finansal detaylarını paylaşmamayı tercih ediyor.

Bulut bilişim, yeni nesil veri ve aplikasyon uygulaması olarak tanımlanıyor. Yetkililere göre, Çin’deki pazarın bu alandaki potansiyeli, Pekin şehir yönetimi ve Çin Tarım Bakanlığı gibi bulut bilişime geçme ilgisini daha önce de gösteren kamu yapılarını içine alabilir. Bu ortak çaba, Microsoft içinse, benzer bulut bilişim projelerini Hindistan, Brezilya gibi diğer gelişmekte olan pazarlarda tanıtması için bir model görevi  de üstlenebilir.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun