Bilişim 14 TEMMUZ 2014 / 14:26

Çevrimiçi bankacılık işlemlerinde SMS tarih oldu

Dijital kimlik alanında uzman şirket Kobil ve Türkiye'nin önde gelen bankalarından VakıfBank, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Yeni geliştirilen Vakıfbank'ın mobil bankacılık uygulaması Cep İmza sayesinde çevrimiçi bankacılık hizmetini kullanan müşteriler, artık SMS onayıyla vakit kaybetmeden tek bir şifreyle bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Her iki firma, bankacılık uygulamaları düzeyinde yapılan bütünleştirme sayesinde, iOS ve Android işletim sistemlerinin gücünü, web’in altyapısıyla bir araya getirdi ve SMS onayına son verdi.

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek amacıyla geliştirilen Cep İmza ile kişisel bilgisayarlardan yapılan internet bankacılığı işlemleri, hesaptan para çıkışları ve çevrimiçi bankacılık sayfasına girişlerde müşterinin cep telefonuna interaktif bir mesaj gönderiliyor. Müşterinin cep telefonuna gelen mesaj için “onay” tuşuna basması, bilgisayardan yapılan bankacılık işleminin tamamlanması için yeterli oluyor ve böylece kullanıcı SMS şifreleriyle uğraşmak zorunda kalmıyor.

VakıfBank, Kobil m.identity Uygulama Güvenliği Teknolojisi (AST) ile geliştirilen Cep İmza müşteri taleplerine daha aktif bir şekilde cevap vererek güncellemeleri daha hızlı bir şekilde tamamlayabilecek. Müşteriler ise aşamalı şifre ekranlarıyla uğraşmadan, tek bir şifreyle sisteme kolaylıkla giriş yaparak mobil bankacılık işlemlerini tamamlayabilecek.

Bugüne kadar SMS şifrelerin sahte sayfalara ve uygulamalara yönlendirilmesi sonucu mağdur olan müşterilerin sorunu da son buluyor.
ETİKETLER : kobil vakıfbank